Vzpomínka na dramatické události roku 1989 - o pádu komunistického režimu, co tomu předcházelo, listopadová revoluce a důsledky i nálada ve společnosti po převratu. (oficiální text distributora)

Big Bear

Čas od času není na škodu připomenout si to, kdy si lid této země vydupal svobodu a demokracii. Reflexe nemapuje jen listopad 89, ale jde i do roku 88. Mapuje tak první větší demonstrace související s výročím srpnové okupace i smrtí Jana Palacha. Ukazuje jak VB a STB začali používat čím dál brutálnějších metod a jak se režim snažil zuby nehty udržet u koryt. Tehdá je lid jednotně svrhnul, desetitisíce lidí zaplavilo náměstí... Svoboda byla blízko a všem se dýchalo čistě. Jen soudruzi měli stažené zadele, rpotože pro ně byla budoucnost dost nejistá... O to strašnější je dnešní ohlédnutí k politickým elitám. Prezident země směřuje stát na východ, Číňani nám diktují co můžeme a co ne a soudruzi se otřepali a zjistili, že ten kapitalismus není až tak špatnej když máte kontakty a vlivné kámoše. Prostě jako tenkrát. Děs běs. * * * * ()