Výhled

(studentský film)
všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
Česko, 2011, 8 min

Lehké nahlédnutí do běžného odpoledne moderní ženy. Člověk ve své snaze udržet si místo ve společnosti podléhá mnoha tlakům a ty jej od základu deformují. Tak přirozená věc, jako je odpočinek se stává nemožným úkolem. Dokáže si takový člověk vůbec odpočinout? Způsob, jakým se vyrovnat se záludnostmi moderního světa, Vám tento snímek nenabídne. Dostačující bude, když si jeho nástrahy uvědomíte a začnete o nich přemýšlet. Film jehož pointa Vám může uniknout i vícekrát. (oficiální text distributora)

Tom_Lachtan

Už je to docela dlouho, co jsem se naučil nečíst obsahy filmů na čsfd a čtu je až potom, co film uvidím, protože buďto a) vykecají celý děj i s pointou, nebo b) tvůrci se snaží svůj film propagovat jako hyperintelektuální dílo s milionem přesahů, který dokáže pochopit jenom dlouholetý posluchač filosofické fakulty... Přitom tenhle film si možnost b) nezaslouží, on je totiž super aniž by potřeboval berličky pro jedince v silnejch brejlích oděných v roláku. Animace i příběh je fajn, nejvíc vyčnívá atmosféra (a bílá kočka, nehledě na to, že podle někoho to bude nejspíš mnohovrstevnatý odkaz na to a ono, pro mě je to prostě kočka) bonusem a hvězdičkou navrch je zas titulková písnička. Sledovati možno zde. ()