Sen budúcnosti

Krátkometrážní / Komedie
Slovensko, 2011, 45 min

Režie:

Matej Zrebný

Marek je obyčajný chalan, ktorý si žije každodenný život. Netuší, že celý mu ho zmení jedna udalosť, ktorá do neho vstúpi. Začnú sa mu snívať sny budúcnosti. Sen, ktorý sa mu sníva, sa mu zobrazí v nasledujúci deň. V snoch sa objavujú nepochopiteľne opakujúce sa čísla. Taký istý problém má aj Lucia, ktorá tiež nechápe podstatu svojich snov. Celú situáciu komplikujú nevyriešené spory s mafiánom Gambom. Ak chce Marek a Lucia zistiť, čo spôsobuje sny budúcnosti, musia sa nájsť a spoločne vyriešiť problém, ktorý môže zmeniť ich život. No netušia, že veci nie sú také ako sa na prvý pohľad zdajú... (oficiální text distributora)

StuBy

Ako druhý film od Zrebného to nieje až tak zlé , i keď viac sa mohol posnažiť s kamerou , nápad točenia dvomi kamerami nebol zlý ale pri strihu to vadilo. Chýbala mi tam dynamika v obraze niekedy, trošku pohrať sa s kameramanskou stránkou. Ďalej sa mi nepáčilo a bolo to tam dosť vidieť že niektoré postavy tam boli ako nasilu ako keby len tak dopísaný do scenáru a vôbec to nepôsobilo dobre. Na filme mi veľmi chýbala akási autenticita všetko mi pripadalo také umele napr. scéna kde Gambič balí babu. Pre zmenu páči sa mi na tom hudba , prestrihy snou a reality , po hereckej stránke docela v pohode - dalo sa na to pozerať ale najvačšie plus je asi to že vôbec niekto sa do toho pustil a že ste to dotiahli do konca - keďže tiež točím filmy viem aké je to takže a na nervy všetkým korigovať , všetko plánovať , ak si sám ešte aj vysvetlovať hercom všetko ,, popri tom rozmýšlať nad milión ostatnými vecami takže za toto jedno veľké plus že do toho zapojili viac ľudí a pod. ()

nessbeal

Chcel by som dať do pozornosti, že sa nejedná o profesionálny film. Sú to mladí ľudia, ktorí sa neflákali cez prázdniny ale zobrali minimálnu techniku ktorú mali a natočili film s nulovym rozpočtom. Je to prvý počin a každý nejako začínal, tak prosim ospravedlnte kvalitu obrazu či zvuku. Chystajú už nový projekt, ktorý bude už úplne o niečom inom. *** Perfektná hudba, pár skvelých hlášok, celý film aj na http://www.youtube.com/watch?v=iaD7huqlBRM ()

louisa

Za snahu, že "mlaď" robila niečo produktívne vo voľnom čase dávam *. Ohodnotila by som to aj vyššie, ale bolo by to treba viac prestrihať a určite skrátiť - je to príliš dlhé (takmer minutáž celovečeráku..). Je tam veľa situáciíí, ktoré sú úplne zbytočné - napr. v parku na lavičke, sekvencia na kúpalisku, v kaviarni... Tie nehovoria nič o deji - pokojne ich možno vypustiť... ()

Segrestor

U amat počinů nějak nehodnotím technickou stránku záznamu. Samozřejmě, když je perfektní a připomíná skutečný film nebo je inovátorský či jinak zajímavý, je to jen plus. Takhle nezbývá, než hodnotit po stránce sdělovaného příběhu, eventuelně myšlenky a v neposlední řadě míry nudění. V případě prvopočinu Sen budúcnosti jsem nepostupoval jinak. Je to film mladých lidí o mladých lidech (k čemuž jsem přistupoval od začátku s určitou skepsí, avšak bez předsudků, každý nějak začíná). Forma sdělení je na můj vkus zbytečně zdlouhavá, a protože je to i technicky hůře zpracované, sledování bylo víceméně vyčerpávající. Další věc, která celý film zcela pohřbívá, jsou tragické výkony všech zúčastněných "herců". To je přesně to, co pak každého nutí si myslet, že -amatérský- znamená hloupý (nebo trapně nudný). 40 minut pak jen sledujete, jak ta parta školáků (tvořící zde jakýsi průřez tzv. styly mladých lidí) postupně maří vše, o co se režisér celou dobu snaží. Je to tedy jeho Achillovou patou. A je to škoda, protože je znát, že má na víc. Co to celé rozstříhat a udělat jen jeden 4minutový nadupaný klip? Méně znamená více. ()

Johnny.ARN

Takže dostal som sa k amatérskemu filmu s názvom Sen budúcnosti. Dobrý scenár. Réžia tiež ušla. Lucia ( Dúbravová ) no radosť na ňu pozerať. Marek ( Pakanec ) ma občas jemne iritoval, bol preafektovaný a hral až veľmi. Vôbec nepôsobil prirodzene. Film má skvelú hudbu, soundtrack. Počas celej projekcie som sa nevedel zbaviť dojmu, že chceli postaviť film na podobnom základe ako Kameňák. Hrané vtipy nie sú zlé, vždy pobavia, ale treba to aj trošku vedieť. To je také mínus filmu. Hra s číslami ma zaujala, škoda, že nemám taký prášok, 2 litre by na začiatok stačili. Na to že je to prvotina, nie zlé. Skvelá hláška : Vidíš tu babu, tá je na zahriatie. Kukneš na ňu a hneď si radšej teplý. Za snahu a hudbu 2 z 5. ()

• -Prípravy trvali od začiatku mája do konca júla. -Prvá akcia bola zakričaná a tlačitko REC spustené presne 1.augusta. -Ako prvé sme natočili úplne záverečnú scénu, ktorou sa film končí. -Pred natáčaním prebehli 2 castingy na hercov. -Celé sme to zmákli za 10 natačacích dní. -Minutáž filmu sa pohybuje okolo cca 40 minút -Jedna z hlavných postáv, došla až z BA a kvôli filmu sa ubytovala na týždeň v Žiline. -Behom natáčania sme boli zopár krát vyvedení z miesta záberu, kvôli neochote. -Na zábere sa objavilo vyše 70 našich najatých ľudí (nerátam neznámych okoloidúcich), z ktorých 40 povedalo aspoň jednu vetu. -Pri natáčaní sa nikto nezranil (aj keď tomu moc nechýbalo - napr. na motokárach alebo na hradbách) -Celý film je robený na žáner komédie, čiže očakávajte vtipne gagy a scénky, ktoré vás dúfam pobavia. -Točilo sa v lokalitách ako je: Infinity, Aupark, Kúpalisko, Kaviarne, obchody s oblečením, parky a pod. -Raper Gamba z BA narapoval titulný singel k filmu a navyše si ešte v ňom aj zahral neodbytného mafiána. (Gamba prisľúbil účasť na premiére) -Do popredných úloh sa obsadzovali naozaj herecké talenty, ktoré mali za sebou už rôzne vystupovania po celom SVK, alebo v rôznych divadlách, či už absolvovanie talentových skúšok na herectvo. -Každú hudbu, ktorú budete vo filme počuť si zobrali na starosti Gypso - 3 tracky vo filme a Taifun - 3 tracky vo filme (Gypsove beaty su jemnejšie a taifúnove trochu viac na štýl disco) -->za čo chalanom moc ďakujem.(čiže zabudnite na komerčné veci, na všetky beaty sa sťahujú autorské práva) -Všetko sme to točili pomocou 2 HD kamier. (Rosana)