Svatební byznys (TV film)

• Francie

Wedding Business, the

Dokumentární

Francie, 2009, 49 min

• Tom_Lachtan

Tenhle dokument řekne přibližně toto: "Jsou lidé, kteří se berou mimo svou zem, někteří komorně a sami, někteří si přivezou příbuzenstvo, někteří na Seychelách, někdo ve Francii, Monaku, nebo na Kypru". Toť vše, nic víc, snad až na žalostně malou porci minut o fingovaných svatbách a to je žalostně málo, navíc absolutně bez kladení důrazu na onen samotný byznys, z kterého zazní tak maximálně pár finálních cifer.(10.8.2013)

• lubospoti

Přestože se dokument snažil o co největší pestrost, výsledkem je pouze nezajímavá nuda (byť svatební).(10.8.2013)

Zajímavý byznys, ty svatby...(2.1.2012)

• Abiosis

*ZA VEĽA AJ ZA MÁLO* Čakal som od dokumentu niečo viac, než len prierez rôznymi druhmi svadieb. Jeho názov moje predstavy skôr ťahal smerom k podvodom a zneužitiam, ktoré by v tejto oblasti mohli existovať. O svadbách to teda je, ale o "biznise" už o niečo menej. Skutočne zaujímavou sa preto pre mňa stáva len časť o svadbách na Cypre, kde tamojší systém umožňuje zosobášiť prakticky kohokoľvek za rekordne krátky čas, čo je predurčené na zneužitie najmä ľuďmi mimo Európsku úniu, a to vo forme sobášu s Európanom, čím automaticky získavajú občianstvo, ktoré im umožňuje pohybovať sa po krajinách Európy voľne. Verdikt v 1 vete: Sobáše v rôznych kútoch sveta, za rôzny čas a za rôznu sumu. 02.01.12(2.1.2012)

Hodnotím nádherné lokality. Inak z tých ľudí by ma piclo. Všetko malomeštiaci, zbohatlíci a zapredanci. A takým patrí svet..(7.1.2012)