Rusínsky magazín

Publicistický
Slovensko, 2012, 26 min

Účinkují:

Michal Iľkanin

Magazín národnostnej menšiny na Slovensku. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Verejno-právna Slovenská Televízia (STV) by mala garantovať to, že bude vysielať program pre všetky skupiny obyvateľstva. Každý občan predsa musí platiť povinné koncesionárske poplatky. Takže aj menej početná rusínska národnostná menšina, žijúca prevažne na severovýchode našej krajiny, má svoju pravidelnú, polhodinovú, publicistickú reláciu. Jedná sa o spravodajstvo vysielané v ich rodnom jazyku sprevádzané slovenskými titulkami. * ()

Marek1991

Tak, ako aj iné menšiny presahujúce určitú hranicu počtu obyvateľov aj táto si zaslúži svoj program vo vysielaní verejnoprávnej televízie. Rusínska menšina je o niečo početnejšia než napríklad ukrajinská a tu už by sa dalo polemizovať o nejakých prínosoch pre túto menšinu z tohto magazínu a aj o sledovanosti z prostredia týchto ľudí. Ak sa na to takto dá pozrieť, tu už by sa to dalo skritizovať. Úroveň výroby je podobná ako pri ukrajinskom magazíne, kultúra možno zaujme aj iných občanov SR, ale vzhľadom na početnosť publika pre ktorý je určený a jeho reálny dopad má u mňa slabšie hodnotenie ako podobný ukrajinský magazín. Chcelo by to viac času, lepšie témy, výrobu, či riešenia. ()