Extreme Cribs

Reality-TV
USA, 2011, 25 min

Hudba:

David Korkis

MTV navštěvuje nejunikátnější domácnosti na celém světě. Dům v koruně stromu nebo vytesaný ve skále není výjimkou. Seznámíte se s krativními rodinami, které dokáží vyzdvihnout svůj styl do nemožného. (oficiální text distributora)

Snake.Charmer

Prohlídka nevšedních architektonických unikátů je o dost zajímavější než to, kolik černejch motorek a aut má v garáži Criss Angel nebo kolik má P.Diddy ložnic.... Svoje nedostatky to samozřejmě má, ale na poměry MTV je to solidní nadprůměr...... ()

Marek1991

Pre mňa ako človeka milujúceho architektúru, umiestňovanie v priestore, je toto vynikajúci program. Úplne sa vymyká z doterajšej série programov Cribs. Naozaj užitočné veci si z týchto technických a umeleckých skvostov môžte zobrať. Veľa rád, nanešťastie krátky program, ktorý vám neponúkne až tak všetky zaujímavé veci vo svete, je tu veľa čo zlepšovať, ale na MTV to je ako zázrak, že tu ľuďom neservírujú duševný odpad spoločnosti. Kreativita je veľmi dobrá vec, sám by som chcel mať dom pri pláži napríklad v subtropickom, či tropickom pásme plus nejakú chatku v lese, chatku na zasnežených horách a prechodný jarno-jesenný domček niekde v miernom pásme a všetky niečím zaujímavé, multifunkčné a keby sa mi podaril môj najväčší sen aj postaviť nejaké pekné mesto, pri pláži pre všetky slovanské národy, to je možno utopický sen, ale prečo nie. Mám rád kreativitu, umenie a chuť pomôcť sebe i ľuďom, lebo súčasný svet je na tom dosť biedne po materiálnej aj duševnej stránke. Toto je naozaj dobrý program, ktorý vám dokáže rozprúdiť vaše kreatívne myslenie a tiež vás motivuje, aby ste sa v živote snažili. ()

Ruuzha

Myslím, že to je mnohem zajímavější než Teen Cribs, kde se každý puberťák chlupí tím, že "JSME tohle postavil a tohle koupili" a mám 28 televizí. Tady jsou vidět architektonické a technologické unikáty, takže pro mě jse z celé série Cribs tato nejpovedenější. ()

Anderton

Obytná architektúra nie je iba náš neo-neo barok s ozdobami a vežičkami, alebo kvázi moderná architektúra z betónu a skla v tvare kocky. Bohužiaľ podobné zaujímavé záležitosti sú k videniu prevažne v USA, alebo vyspelých západných štátoch, kde majú ľudia trošku viac rozšírené vnímanie umenia. Doporučujem architektom a všetkým, ktorým je pri prechádzke Slovenskom z našej architektúry zle. ()