Karei naru erogamike no ichizoku: Shinsô reijô wa denki shitsuji no yume o miru ka

• angličtina Erotibot
Japonsko, 2011, 72 min

TERRORDROME odpad!

Aký to má dlhý názov, taká je to chujovina. Dementná telenovelácka story o blbom robotovi s hlavou ako perverzná šachová figúrka, čo sníva že bude tým najlepším sluhom pre svoju pani, ale jeho dvaja kolegovia ( jeden vyzerá ako človek ale má na hlave anténku a slúchadlá a ten druhý má držku ako hračkársky buldozér ) ho neustále šikanujú. Podstatnú časť filmu zaberá ako ten blbý robot uteká do obchodu po jedlo a naspäť a medzitým druhý robot odpaňuje ich majiteľku ktorá túži byť zasvätená do tajov sexu. Najsrandovnejším okamžikom je to ako robotko počas behu spadne a tento pád je vizuálne znázornený tak že filmový štáb okolo neho máva vetvičkami na tmavom pozadí. Hamižná príbuzná však chce všetko pre seba, kuje pikle a tak si napokon užijeme aj pár podradných súbojov a gore efektov ( Asami skončí s odtrhnutou hlavou a Ozawa sa roztečie ). Celým filmom sa tu a tam mihne aj dáky ten fór napr. keď jazyk robota pri lízaní kmitá rýchloposuvom, ale tentoraz to z plastikových hovien nevytrhne ani obkendujúca Asami ( a to som si ten film stiahol len kvôli tomu že tam hrá ona ). Blbý robot, aby skratoval do rána! ()

eraserhead666

Zpočátku je to dost dlouho něco jako klasická brazilská romantická sci-fi telenovela o zamilovaném robotovi točená v Japonsku. Odpovídá tomu naprosto všechno, hodně jednoduchý scénář, příběh takřka bez obsahu, lokace, dekorace, herecké výkony, dokonce i hudební doprovod. A je to strašně ukecané, pořád a pořád tam někdo mluví. Pak, když dojde na první erotickou scénu, robotovi unesou paničku a dojde na nějakou akci, se to, i když to pořád zůstává v rámci prostoduché devadesátkové romantické televizní produkce na brzké dopoledne (příměrů mě napadlo hned několik, od Esmeraldy, přes Divokého anděla až po Helenu a její chlapce, trošku, ale jen trošku, střihlé Opičím králem), přece jen přehouplo do klasické japonské bizarní podivnosti, nakonec i na nějaké to (velmi zábavně pojaté) gore dojde. Zajímavé však je, že postavy při tom stále pořád mluví (včetně erotických scén, ještě zajímavější je, že to v tomto případě nevadí, naopak, připadlo mi to, vzhledem k zápletce, docela zajímavé a zábavné). Při každém pohledu na hlavního hrdinu mi na mysl neustále vyskakoval Kryton, ale beru to pozitivně, ono některé postavy při své charakterové prostotě a zaměření byly docela dobře herecky zvládnuté a on k nim rozhodně patří. Kapitolou samou o sobě je samozřejmě Asami, královna bizarních rolí. I tentokrát hraje zápornou postavu, opět jde vidět, jak si to strašně užívá, opět ve své roli nádherně křičí a já si opět užíval každou vteřinu, kterou byla v záběru (a trochu litoval, že těch vteřin bylo trošku málo). Vyzdvihnout musím rozhodně hudební doprovod, který je k zobrazovanému ději velmi trefný a skladba k závěrečným titulkám je naprosto perfektní. Při hlubším pohledu a zamyšlení je Erotibot samozřejmě hrozná jednoduchá, prostoduchá blbost, ale je to ve své multižánrovosti (romantika, sci-fi, gore, erotika) i při té upovídanosti podané tak zajímavě, že jsem se kupodivu vůbec nenudil a věnoval jsem tomu plný zájem. ()

• Nemecká a rakúska verzia filmu je obohatená o 15 minút scén, ktoré sú eroticky ladené. (Raccoon.city)