Reklama

Reklama

Cena za sex

(festivalový název)
  • USA Price of Sex, The (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2011, 73 min

Režie:

Mimi Chakarova

Hrají:

Mimi Chakarova

Obsahy(1)

Podle odhadů OSN je každoročně kolem 1,5 miliónu žen zavlečeno jako sexuální otrokyně do zahraničí. Mimi Chakarova, autorka snímku Cena za sex, s níž matka po pádu komunismu odešla za lepším životem do USA, zkoumá osudy méně šťastných východoevropských žen své generace, které v touze po výdělku skončily jako prostitutky v zahraničních nevěstincích. Film je výsledkem devítiletého snažení režisérky proniknout do prostředí, kde jsou ženy prodávány za účelem poskytování sexuálních služeb. Pátrá po důvodech, proč tolik dívek z východní Evropy uvízne v sítích kuplířů. Nespokojuje se jen s otevřenými výpověďmi obětí, které sexuální otroctví přežily. Se skrytou kamerou v roli prostitutky proniká do uzavřeného prostředí tureckých nočních klubů, aby přinesla odpověď na otázku, jak je možné, že obří byznys nucené prostituce jede nerušeně dál, ačkoli národní vlády i OSN utápějí milióny dolarů ve snahách skoncovat s touto nejrozšířenější formou novodobého otroctví. (Jeden svět)

(více)

Recenze (2)

Biopler 

všechny recenze uživatele

Slušný dokument o závažnej téme, ktorú sa čiastočne snažia riešiť neziskovky a určití nebojácni ľudia. Tlak musí prísť zdola, to je jasné. Avšak extra informácie som sa nedozvedel. ()

Baldrick 

všechny recenze uživatele

Filmařsky nic invečního, investigativně ale odvážné a (opět) alarmující. Jó, jak to říká ten představitel turistického ruchu z Dubaje, jsme jenom nejmladší žáčci toho vašeho kapitalismu, tak co máme dělat. Jako alibi trapné, ale úplně od věci to taky není. Kdo chce prachy (investice), nesmí se nimrat v lidskejch právech, to je vopruz, to se penízky neposypou. A když se kašle ve východní Evropě na venkov a ten chudne a vylidňuje se, tak co se dá čekat. A co takhle něco podobného ze zaprděných českých luhů a hájů (pardon, pražských "kabaretů" a lokálních bordýlků)? Co třeba madam Hníková, že by po čase natočila zase něco pořádnýho?;) PS: Vyjádření šéfky (myslím, že) moldavské La Strady bylo strohé, ale víc než výstižné. ()

Reklama

Reklama