Los inquilinos del infierno

všechny plakáty
Argentina, 2004, 80 min

ricci.s

Opäť jeden z nízkorozpočtových kúskov, tentokrát sa jedná o duchárinu. Hlavná hrdinka Mara sa po samovražde matky presťahuje do starého baráku s temnou minulosťou, v ktorom straší, takže musí odhaliť pravdu a dostať sa odtiaľ živá. Horor dopláca predovšetkým na biedne spracovanie, trochu som totiž čakal, že nejaká atmosféra by sa dala v tej starej barabizni vykúzliť, ale veľmi to nefunguje. K tomu ešte dosť roztrasená kamera a katastrofálny vzhľad červenookých duchov. Bolo tu pár svetlých momentov v podobe nejakej nečakanej scénky či dobrej ľakačky a keď ešte beriem do úvahy, že to bolo nakrútené len za pár drobných, tak sa jedná o celkom pozerateľný horor, no týmto to vlastne aj končí. ()

Campbell

Nejhorší je když se natočí duchařina bez atmosféry či dokonce bez bafaček. Ale zase co čekat od Argentinskýho hororu. Je sice pravda že jsem nerozuměl ani slovo ale ono o příběh zas tak nejde. Slabá duchařina s dvěma dobrýmy scénamy nedělá dobrý film. Jediné plus patří k tomu že je to celkem krátké. Ale i přes to ruce pryč. ()