Tanec mezi střepinami

• Slovensko Tanec medzi črepinami (více)

Dramatický příběh o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech v strhujícím a fascinujícím tanci života mezi střepinami.  Režisér Marek Ťapák svým filmem volně navazuje na silné tradice hudebně-tanečních filmů, které v minulosti vytvářeli legendární slovenští filmaři, a promítá je do nově zpracované aktuální podoby. Příběh je postaven na představách hlavního hrdiny, vynořujících se z hloubi paměti, který prožívá své silné životní situace a zážitky prostřednictví tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střepin života, které spolu vytváří fascinující mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a prostoru. (oficiální text distributora)

WoodoX odpad!

Čakal som naozaj nejakú reálne hudobnú drámu. Ale toto?? Toto malo len sťažka nejaký scenár. Všade, kde sa šlo, tancovalo sa. To je film? Ak sa chceli prezentovať, mali natočiť dokumentárny snímok o slovenskom folklóre, nie film odprezentovať ako nejakú drámu. Po tejto stránke sa film sledovať naozaj nedal. Pre objektívneho človeka bez záujmu o folklór je to fakt ťažoba vôbec pozerať, nič rozumné sa tam nájsť nedá. Veľmi poetický snímok plný tanca. Štýlový hudobný klip. ()

Sunwheel

Marek Ťapák hlásiaci sa k odkazu svojho otca vytvoril film, ktorý sa snažil posunúť do dnešnej doby. No podobne ako Ťapák starší, pohrával sa s folklórnou symbolikou pre potreby filmu voľne, no hlavne trefne (páčili sa mi tradície rôzne vekom aj regionálne). K tomu úžasné scenérie hôr a ľudovej architektúry (väčšinu som poznal), krásnych žien, samotnej hudby a tanca (pozor, vo filme sa v 3/4 diela tancuje!) a typických ľudských životných príbehov poňatých na základe ľudovej slovesnosti. Odporúčam pre milovníkov/znalcov/fanúšikov spomenutého. Ostatným to bude môcť pripadať asi ako nezmyselná exhibícia pána Ťapáka na folklórnej ceste po Slovensku. Po dlhej dobe film, ktorý ma potešil. ()

Jincom

Mám rád tanec, hudbu a foklor, takže jsem se na tento film těšil opravdu dlouho a byl plný očekávání. Bohužel je pro mě tento film důkazem naprosto promarněného tanečního, hudebního i námětového potenciálu. Nedokážu si představit, jak na takovou snůšku nesmyslných scén a rádoby zajímavé poetiky reaguje široké divácké publikum, které není fanouškem daného hudebního a tanečního žánru. Zkrátka velké zklamání, především proto, že filmy s touto tematikou se točí velmi málo, takže si na další a snad úspěšnější pokus budeme muset ještě dlouho počkat. Jednu hvězdičku dávám jen za vybrané taneční scény. ()

ardeas

Neviem, či to môžem takto posúdiť, ale vzhliadla som to ako predstavenie na folk. slávnostiach, kde boli premietané útržky z filmu, okrem tanečných pasáží, a ako nižšie zhodnotil Marek1991, veľké sklamanie, k filmu som sa ešte nedopracovala, ale po tom, čo som videla na javisku, ani nemám chuť. Nemalo to hlavu ani pätu, silne pochybujem, že film bude iný. Tanec sa dal pozerať, hudba, no už som čakala, čo tam ešte namixujú (nebola živá) a príbeh. Ten tam ani tuším nebol, deprimujúce poznanie. ()

Majo12061989

Veľmi zaujmavý slovensko Ťapákovský počin... Zaujmavý film krásne choreografie... Toto je umenie prenesené na filmové plátne. Chválim odvahu Ťapáka prísť z niečim staronovým na obrazovku. ()

hujerita

Film má, skôr nemá žiadny dej, je to jedno hudobno tanečné vystúpenie, ktoré je absolútne super natočené. Inak ja osob ne by som tam žiadne slová nepoužil. Nenudil som sa ani nachvíľku. Hudba navodzovala krásnu atmosféru a pritom všetkom ja nejak folklór nemusím, ale bolo to dobré. Kto má rád folklór a krásne zábery našej prírody, tomu to vrelo odporúčam. ()