Sovětská bouře: 2. světová válka na východě

• Česko Velká vlastenecká válka (více)

Epizody(8)

Osmidílný cyklus ruských dokumentaristů, věnovaný událostem let 1941 - 1945 na Východní frontě, využívá bohatství filmových archivů v kombinaci se sekvencemi realizovanými počítačovou grafikou. Autoři si dali za cíl rekonstruovat hlavní události srážky Třetí říše s obří zemí, která, jak se ukázalo později, nestála přeci jen na oněch "hliněných nohách". Chronologicky líčí průběh konfliktu, připomínají aktéry obou dvou stran i zbraně, které bojující armády používaly. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele pakobylka k tomuto seriálu (1)

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010)

Po 24. únoru 2022 pro mě osobně nehodnotitelné ... ruská agrese proti Ukrajině radikálně změnila můj názor nejen na události Druhé světové - a nejsem schopná přihazovat hvězdy jenom na základě filmařského umu ruského režiséra ... původní komentář z roku 2017 nechávám čistě pro ilustraci - toho, jak jsem byla naivní a hloupá: ---------- Předesílám, že obecně nemám v lásce "hrané" dokumenty - nepotřebuju simulované scénky z historie, abych pochopila, o čem je řeč. Nicméně "Velká vlastnecká válka" stojí především na FAKTECH - a svým názorným, podrobným, věcným a zároveň OSOBNÍM přístupem k tématu dokáže zaujmout. ===== P.S.: Kromě osmi dílů natočených v roce 2010 vznikla hned v následujícím roce druhá série, která má dílů rovných deset. ČT v současné době (rok 2016) uvádí obě, přičemž jednotlivé části obou prostřídává. ----- Takže pro úplnost - zde je rozpis dílů první řady z roku 2010: 1. Operace Barbarossa, 2. Bitva o Moskvu, 3. Blokáda Leningradu, 4. Stalingrad, 5. Kurský oblouk, 6. Operace Bagration, 7. Od Dněpru k Odře, 8. Berlínská operace ----- A zde je rozpis dílů druhé řady z roku 2011: 1. Bitva o Kyjev, 2. Obrana Sevastopolu, 3. Bitva o Kavkaz, 4. Rževský mlýnek na maso, 5. Válka na moři, 6. Válka ve vzduchu, 7. Partyzánská válka, 8. Tajná válka, 9. Bitva o Německo, 10. Válka proti Japonsku ()