poster

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (TV seriál)

 • český

  Velká vlastenecká válka

 • ruský

  Velikaja vojna

 • ruský

  Великая война

 • anglický

  Soviet Storm: WWII in the East

 • anglický

  The Great War

Dokumentární / Historický / Válečný

Rusko, 2010, 6 h 56 min

Režie:

Anna Graždan

Producenti:

Vladislav Rjašin
(další profese)
 • amirgal
  ***

  Zdá se jako by jeden díl zcela chyběl. Rusi útočili od Budapešti na Berlín. Dokument se poněkud vyhnul "osvobozování" Varšavy, slovenský štát se zřejmě odštátnil už zahlédl Rusy u Komárna, a jak to bylo s vyjednáváním o Prahu jsme se také nedozvěděli. Jak říká komenář čeké televize: "Pád Vídně 13. dubna 1945 byl předehrou velkých událostí na Odře.", ke kterým ovšem v dokumentu nikdy nedojde. Byl to velký vlastenecký dokument.(27.9.2012)

 • gogos
  *****

  Výtečný a originálně zpracovaný chronologický dokument o východní frontě. Velkým kladem je rozhodně osvěžení tradičního omílání známých faktů o různé mapy a průběhy operací, náznaky jednotlivých bojových taktik, profily generálů či různých důležitých osob a vojáků, popisy používaných zbraní či animace jednotlivých bitev. Ač možná není technická stránka animace úplně košér, rozhodně neurazí. Rovněž potěší i hudební doprovod a tradičně fajnový dabing české televize. Rusové rozhodně překvapují objektivitou a dalším dokumentům podobného ražení se nebudu bránit. Horších 5*(6.2.2012)

 • alonsanfan
  *****

  Překvapivě střízlivý ruský dokumentární seriál o Velké vlastenecké válce nepřináší sice žádné převratné novinky, ale o problematice informuje věcně, zajímavě, přehledně a téměř bez zbytečného patosu. Historické záběry i fotografie jsou prokládány stručnými medailonky hlavních aktérů, čísly statistiky, představením důležitých zbraní a počítačovými animacemi.(19.11.2011)

 • tahit
  *****

  Velmi slušně propracovaný výklad historických událostí Velké vlastenecké války. Neboť to ukazuje, že Rusové ve všech pádech v prostoru vnímaného jako vlastní území či svou rodnou vlast jsou téměř neporazitelní. Třeba i v momentech, které měly velký vliv na porážku hitlerovského Německa. Dokládá to například operací Bagration. Jinými slovy, stojí za to připomenout. Pravděpodobnost, že je někdo někdy porazí mezinárodním politickým neumětelstvím či vojenskou silou je stejně naivní jako kdyby se třeba Karel Schwarzenberg měl stát ve volbách tváří KSČM.(21.11.2015)

 • Luk Skywalker
  *****

  Tady není co řešit, takže 5 hvězd. Jedná se o komplexní pohled na východní frontě od počátečního ústupu až po dobytí Berlína. Dobové záběry doplněné počítačovými animacemi, případně "průlet" 3D fotografiemi jsou působivé. Dále jsou zde uvedeny technické specifikace zbraní a bojové techniky i jejich počty v jednotlivých bitvách. Dobře zpracované a poutavé.(13.12.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace