Král pekáren

Reality-TV
USA, 2013, 45 min

Kostýmy:

Tanya Seeman

Král dortů Buddy Valastro navštíví neúspěšné pekárny, aby jim pomohl oživit kdysi vzkvétající podnik. Chce prolomit nepřízeň osudu, ať už sestavením nové nabídky či změnou výzdoby. (Discovery Channel)

honajz

Bobby Valestro tentokrát neohromuje svými vlastními dorty, ale po vzoru třeba Gordona Ramsayho jezdí po USA a zachraňuje malé pekárny. Průběh je vždy stejný - seznámí a obejme se s majiteli a pracovníky, ochutná nabídku, podívá se do výrobny, detekuje problém, pokusí se tvrdohlavé majitele přesvědčit, že má pravdu, a to prakticky - vymyslí svoje cukrářské kousky a společně s místními je nabídnou lidem z města, aby si sami vybrali. Dojde i na rekonstrukci cukrárny včetně nových pecí či ledniček (jednou dokonce přišlo i auto), následuje slavnostní otevření, a co je nejsympatičtější, po 3 - 4 měsících si sami zaměstnanci natočí na tablet video, jak jim to jde, a to se objeví pod závěrečnými titulky. Ne vždy by člověk s Bobbym souhlasil, někdy ty přestavby nic moc, občas radí ubrat na sortimentu, jindy přidat, takže mi to přijde takové nevyvážené, ale celkově je to zábavné, on je Bobby prostě italsko-americký šoumen. ----- Variace na Pekelné kuchyně a hotely Gordona Ramsayho, jakých je v poslední době docela hodně, a některé ne moc povedené (třeba Ching zachraňuje restaurace), která ale šlape jako hodinky, soustředí se na soudržnost rodiny a kdy Buddy skutečně zkouší zjistit, v čem je problém. Má docela citlivý přístup, a díky tomu hodně vyhořelým "pekárníkům" dodá sebevědomí a nabije je novou energií. K tomu různé cukrářské kreace, samozřejmě i přestavba cukrárny a kuchyně, a slzy dojetí tečou na závěr proudem. Jestli se to nezmění, tak tenhle seriál zatím přináší jen pozitivní emoce, což je dobře - podobných pořadů je totiž dnes hodně málo. ()