Tri medveďa

Sovětský svaz, 1984, 10 min

Režie:

Aida Zjablikova

Předloha:

Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha)

Pasačce Máše se v lese zaběhla koza. Netrvá dlouho a není ztracená jen koza, ale i Máša sama. V lese dojde až k chaloupce tří medvědů. Máše se zdálo, jako by ji všechno zvalo dál. V chaloupce poseděla na všech židlích, ochutnala ze všech talířků, lehla si do všech postelí a v té nejmenší nakonec usnula. Při probuzení zjistila, že zavítala do chaloupky tří medvědů. Máša se před medvědí rodinkou dala na útěk. Najít cestu z lesa a najít ztracenou kozu však není lehké. Pohádka je zpracována jako opera pro děti na motivy pohádky L. N. Tolstého. (Jezinka.Jezinka)

Jezinka.Jezinka

Kdo seděl na mojí židli, kdo seděl na mojí židli, kdo seděl na mojí židli a posunul mi jí.... kdo jedl z mojí mističky, kdo jedl z mojí mističky a všechno mi snědl..... Řekni, řekni, ninininini. Opera pro nejmenší, tak to opravdu je. V krásném loutkovém provedení, kde v deseti minutách pasačka Máša dokáže třem medvědům zkazit celé odpoledne a z domečku udělat kůlničku na dříví. Jde vidět rozdíl mezi lidským nevychovaným harantem a hodným malým meďánkem. ()