Kto polučit priz

• Sovětský svaz Кто получит приз (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Sovětský svaz, 1979, 9 min

Jednoho dne se zvířátka v lese dohodla, že si najdou nového vůdce. Orel se sovou rozhodli, že se jím stane ten, který vyhraje běžeckou soutěž. A tak se mnoho zvířátek pustilo do boje o veledůležité vítězství. Na startu soutěže se potkal vlk i zajíc, poslední přiběhl udýchaný medvěd. To již kohout odpočítává poslední sekundy před zahájením závodu. A kohout právě odstartoval. Medvěd rychle vyběhl, na druhém místě ho stíhá vlk. Závod je však dlouhý a teprve uvidíme, kdo se stane skutečným vítězem. (Snorlax)

Jezinka.Jezinka

"Promiňte, já se opozdil." "A to proč?" "Vedl jsem Toptyžku do jeslí." (Kdo neviděl film Toptyžka, tak se v tuhle chvíli nezasměje.) Už v tu chvíli je ale starším jasné, kdo dostane cenu. Prozrazení, že olympijský maskot medvídek Míša se nedá považovat za spoiler. Kromě zmínky o Toptyžkovi, a samozřejmě nezbytného Kotěnočkinova zajíčka, jsou v závěrečné písničce zmíněny mnohé animované postavičky ruských pohádek. Ta písnička je něco jako "Holky z naší školky", jenže mnohem lepší. ()

Snorlax

Medvěd je ten správný ruský bohatýr, takový Dobryňa Nikitič v kožichu a Stěnka Razin bez sklonů k loupení. ()