Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Recenze (4 903)

plakát

Cesta na Mars (1918) 

Květinové děti z nějaké starověké civilizace osídlily Mars a nabulíkovaly skupince astronautů, že jsou vyspělá civilizace. Cesta na Měsíc je mnohem sofistikovanější, i když je o několik let starší. Cesta na Mars se dopouští mnoha logických lapsů, kulisy jsou mnohdy spíše k smíchu, herecké výkony přepjaté, ale jedno jí rozhodně nelze upřít. Vlastně dvojí. Příběh sám je poměrně kompaktním celkem, pomineme-li jeho naivitu, je i celkem zdařilý. Za velmi zajímavé lze také považovat dozvuky války, neboť film začíná přípitkem na mír a vyspělost Marťanů je dána právě neochotou zabíjet.

plakát

Kick-Ass (2010) 

Téměř nactiutrhačné pojetí akčního filmu hned s několika superhrdiny je roztomilým políčkem všem těm pánům v komických kostýmech, kteří se původně zrodili v kreslené podobě.

plakát

Stát vs. Fritz Bauer (2015) 

Scénář se blíží k zajímavé politické detektivce, ale zpracováním se jedná spíše o místy zajímavé drama. Takhle silný příběh si zaslouží i silného režiséra, což se bohužel v tomhle případě nekonalo.

plakát

Gillesova žena (2004) 

Spousta hluchých míst je kompenzována pouze dvěma mimořádnými sekvencemi, jednou je taneční zábava, na níž by se pomalu houstnoucí atmosféra dala krájet, a druhou je závěr s věšením prádla. Opatrně rozvíjené téma vzdušnosti, která laxně přechází pomocí tmavých tónů povalu do deprese, se kolem diváka ovíjí jako stahující se smyčka. Samotný závěr je naprosto úžasný, v závěrečné scéně je nejen shrnutí celého filmu, ale vlastně i vysvětlení jednání hlavní hrdinky. Problém mám s tím, že chování Gillesovy ženy mi přijde až chorobně hloupé.

plakát

District 9 (2009) 

Akční sci-fi, které se rozhodlo vymanit z té velice těsné krabičky, v níž se všechny ostatní filmy tohoto žánru pohybují. Neotřelé, nápadité, se zajímavým podtextem chápání jinakosti, překvapivě zábavné. Kvalitně natočené akční scény a docela sympatičtí mimozemšťané.

plakát

Vodonoš (1998) 

To je tak hloupé, až je to místy zábavné.

plakát

Freaks (2018) 

První třetina je nádherně napínavý film, který postupně buduje napětí a pomaličku odkývá jednotlivé indicie. Pak se vše přemění v tupou taškařici plnou akčních scén a opakovaných speciálních efektů.

plakát

Poslední hovor (2019) 

Zbytečně přepjaté, polopaticky předváděné emoce působí především v závěru spíše směšně. Lépe zahraná hlavní ženská role by filmu hodně pomohla.

plakát

Camille Claudelová (1988) 

Rozvláčné, bez dramatických zvratů, nezajímavá kamera, rutinérská režie a bohužel i nepřesvědčivý výkon Adjaniové společně tvoří nudný filmový celek. Jedinými světlými momenty jsou chvíle, kdy je před kamerou Depardieu. A ten je před ní žalostně málo.

Reklama

Reklama