ricci.s

Nízkorozpočtový exploitation o troch zlodejíčkoch, ktorí utečú s lupom do hôr a ukryjú sa v dome obývanom jednou psychopatickou rodinkou. Tú tvoria samé ženské - retardovaná stará, psycho mamča, dve mladé dcérenky (jedna vcelku jebateľná), takže keby si to tam začali pekne rozdávať, mohlo byť z toho pokojne aj dobré porno - v kútiku duše som totiž v poriadne krvavé goreporno aj dúfal. Avšak ženské sa rozhodli, že radšej našich zlodejíčkov trochu pomučia a napokon ich zlikvidujú. Takže v druhej polovici to už trochu klapať začalo (dovtedy to totiž bola len uspávacia prechádzka po lesoch). Ale napokon som tak či tak ostal sklamaný, čakal som totiž poriadnu masakráž, ale napokon tam toho veľa nebolo. Keby to bolo aspoň spolovice ako povedzme "Il Bosco Fuori", tak by som bol nadšený, lebo viem, že Taliani sa rozparádiť vedia. Navyše všetky postavy boli tak nesympatické, že som im aj želal čo najbrutálnejší koniec. Ale nič - mučenie chabé, vraždy nezaujímavé, a neuspokojivý záver to definitívne posiela do mizerného podpriemeru. Tak možno nabudúce, toto nevyšlo. ()

George Stobbart

Povojnové roky v Taliansku, zlodeji na úteku pred políciou a zdanlivo nenápadné útočisko v odľahlom horskom domčeku, ktorého čisto dámske osadenstvo sa síce drží späť, no vo vzduchu cítiť neurčité napätie a čakajúcu hrozbu. Film, ktorý miestami letmo nakúkal niekam ku "Frontière(s)" sa nakoniec nedokázal poriadne rozbehnúť a so spokojným dojmom ho zrejme dopozerá málokto. Ale veľká nuda to našťastie nebola a štýlovo mi to trochu pripomínalo staršiu hororovú tvorbu, kedy sa zručnejší tvorcovia značnú časť stopáže držali pri zemi a diváka pomaly pripravovali na finále, v ktorom sa potom všetko vynahradilo. V tomto prípade však nebol ani zručný režisér, ani kvalitný záver, no stále sa mi to nezdalo zlé. ()