Reklama

Reklama

Člověk versus monstrum

(seriál)
  • USA Man v. Monster
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 2011, 60 min

Kamera:

Marcus Lehmann

Hrají:

Richard Terry

Obsahy(1)

Dobrodruh a filmař Richard Terry se vydává hluboko do srdce amazonského deštného pralesa, aby odhalil pravdu skrývající se za zprávami o osminohém stvoření, které tyranizuje odlehlé komunity v džungli. Svou cestu za splněním tohoto úkolu začíná stejně jako místní ve vratké vydlabané kanoi. Řeka má kriticky nízkou hladinu a tak se Richard stává snadnou kořistí pro kajmany. Jeho zamýšleným cílem je malá vesnička hluboko proti proudu Rio Negro, kde podle vyprávění vesničany napadl obří pavouk. Richard se s námi podělí o více takových příběhů z celého světa. V Kolumbii žije pavouk tak jedovatý, že získal přízvisko „zabiják koní" a ve Venezuele se rodiče bojí o své děti kvůli osminohé příšeře, která je tak veliká, že by dokázala unést i dítě. Richard se toho hodně dozví o velikosti, prostředí, potravě i zvycích pavouků a těchto znalostí využije při prohledávání nebezpečného pralesa. Nalezne zde tedy nový, extrémně velký druh pavouka? Na cestě se setkává s dalšími obávanými predátory Amazonie jako např. s piraní či pralesničkou a nakonec se tváří v tvář utká s rudým obrem stojícím za strašidelnými příběhy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (3)

agassi68 

všechny recenze uživatele

Tak znova sa snaží niekto upliesť z hovna bič. Pripomína mi to bulvárne noviny. Napríkad hľadanie obrovského pavúka, ktorý odnáša deti. Vykľuje sa z neho obyčajná tarantula.. ()

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Proč ne víc? Jednoduše proto, protože jde o pořad ne o přírodě a ne o zvířatech. Ale o chlapovi, Richard není tak zlý, který se snaží udělat z malých věcí velké a není na to moc stavěný. Vše jsou monstra a bestie, i když jde prostě o zvířata a všechno je hrozná záhada, i když je většinou brzo jasné o jaké, nečekaně na místě často běžně žijící, zvíře jde... Pro člověka, který se o zvířata zajímá, jako jsem třeba já, to není zrovna ideál. Ale zajímavé to někdy je. Škoda, že Richard je celkem nešikovný :) ()

Reklama

Doktor_Zeus 

všechny recenze uživatele

Odkdy je varan nebo tygr monstrum?Když pominu pro mě nesmyslnej název, dokument má zajímavý fakta o zvířatech, ale ani o nich se nedovídám víc než málo v porovnání s jinýma dokumentama, určitě už sem viděl hodně lepších... ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama