To len zachraňujem svet

(amatérský film)
všechny plakáty
Psychologický / Mysteriózní
Slovensko, 2012, 85 min

Sebastián je utiahnutejší typ človeka. Je od srdca dobrý, avšak to mu prináša viac utrpenia ako úspechov. Jedného dňa však spadne na zem krieda a všetko naokolo sa začne meniť. Budovy sa dvihnú, zošity sa rozletia, dievča zo sna ujde a možno niečo povie aj Miriam. Slovenský celovečerný amatérsky film o tom, ako človek dokáže v sebe nájsť mnoho skrytého, spoznať samého seba, zmeniť sa, zmeniť svoje okolie, niečo po sebe zanechať a tým zachrániť svet. (oficiální text distributora)

Johnny.ARN

Amatérsky film, to som si nemohol nechať ujsť. A nebolo to zlé. Zaujímavý námet, fajn kamera s profesionálnymi vychytávkami, dobrý strih a zaujímavé obsadenie. Film ponúka sondu medzi gymnazistov ale trochu svojským prevedením. Od začiatku som bol trochu v rozpackoch, či nás čaká aj nejaká charakterovka. Zo začiatku skutočne nebola, ale neskôr, tak ako sa vykresľoval dej, vykresľovali sa aj charaktery. Niekoľko scén, ušlo, občas ani dialógy nedopadli najlepšie. Bolo však aj niekoľko okamihov, kedy som sa skutočne pobavil a aj zamyslel. Trochu som bol sklamaný pri scéne vykrádačky z Počiatku. To tam vážne nemuselo byť. Hlavné postavy ( hlavne Miriam ) boli skvelé. Ostatné postavy mali tak trochu recitačný, amatérsky prejav. Škoda, aspoň vynikli tí čo vyniknúť mali. Po technickej stránke dobre zvládnute, žiadne filmové chyby, iba niekoľko logických dier. Musím ale spomenúť jednu scénu, ktorá sa mi veľmi páčila. Školský ples a scéna zrady, sklamania a vnútornej premeny. Fantastické napísané, fantasticky zahrané. Vyvrcholenie fulmu nie je vážne čo vytknúť. Na amatérsky počin zo Spiša, plný východňarčiny a zaujímavých myšlienok veľmi dobré. 2 z 5 ... ale samozrejme nadhodnotíme 5 z 5 ( Unique,BA) ()

jakeer

Snažím sa naučiť pozerať amatérske, či študentské filmy - kde je nutné mať privreté aspoň jedno oko. Keďže nejde o profesionálny počin, nebudem hodnotiť herecké výkony, či dialógy. Námet je na slovenské pomery celkom invenčný, plný zaujímavých myšlienok (ktoré by sa hodili do úst starších hercov). Keď si pomyslím, že film bol nakrútený len na základe nadšenia niekoľkých mladých ľudí, tak výsledok je naozaj super (pre obyvateľov Kežmarku to musel byť isto zážitok). Hodnotiť však z pochopiteľných dôvodov nebudem. P.S. Na druhé zhliadnutie musím skonštatovať, že top herecký výkon podal predstaviteľ Olivera. Avšak, Sebastianova babka, to je iný element herectva - jej dve scény boli výbornym oživením celého filmu :) ()