Hora Athos (TV film)

• Francie

Mount Athos

Dokumentární

Francie, 2010, 52 min

Pri plavbe loďou blízkosti pobrežia ,, Mníšskej republiky,, ma napadlo množstvo otázok. Vďaka tomuto dokumentu mi boli zodpovedané.(5.1.2013)

V titulcích filmu uvedeno: originální název Mont Athos; režie Eddy Vicken; rok výroby 2009.(8.2.2014)

Přiznám se, že mě dokument docela zklamal. Viděla jsem v Německu dvě sady diapozitivů s komentářem od přímého návštěvníka. Bylo to mnohem výživnější. Nebylo tam tolik ikon, ale mnohem víc ze všedního života, včetně suchého humoru mnichů v podobě krátkách glos. Tady mi z té atmosféry hodně chybělo. Hodně historie a odborného komentáře, velice málo ze spirituality.(5.2.2014)

EÚ už začína strkať svoje byrokratické rypáky do 600 rokov fungujúcej mníšskej samosprávy - a žiada o zrušenie zákazu vstupu ženám a neobmedzený vstup pre turistov ... No to už by len bola nirvána .... Po dlhej dobe bolo dané povolenie filmárom a nakrútiť tento dokument o tajuplnom území mníchov ... 3***(5.2.2014)