Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Animovaný

Recenze (3 205)

Sherlock Holmes (2009)

Nepřidávám recenzi. Recenze pochází z latinského re-censeó, což znamená posoudit nebo zhodnotit. Má jít o písemný kritický posudek uměleckého nebo vědeckého díla. Což o to, kritika tu v komentářích často převládá. Já ale spíš glosuji, píšu postřehy bez toho, že bych chtěla nějak hodnotit. Tady bych řekla, že je to vcelku zbytečné, vše podstatné velmi výstižně vyjádžila Filomena 1. a fragre.

plakát

Boží mlýny (2021) (TV seriál)

Kdybych chtěla napsat nějakou originální, volila bych přesně tento formát.

plakát

Adéla ještě nevečeřela (2010) (divadelní záznam)

Mám ráda film Adéla ještě nevečeřela. Miluji divadlo, hlavně činohru, vyhýbám se celkem úspěšně muzikálu, který není tak docela mým šálkem čaje. Ale říkám si - scénář je dobrý, divadelní provedení může být zajímavé, tak jsem bezelstně usedla k obrazovce. Chvíli jsem seděla a koukala, pak začala spíš poposedávat, nakonec jsem vstala, odběhla si občas něco udělat, nicméně jsem celou dobu pozorně poslouchala. Ovšem v závěru už jsem se spíš nudila a sledovala tak nějak "z povinnosti" když už jsem se začala dívat ... Celkový dojem se dá jen těžko vyjádřit stručně. Film má výborné obsazení a stal se díky tomu kultovním, muzikálové obsazení mě moc nesedlo (Petr Vondráček nehraje, ale deklamuje,  Vlastimil Zavřel dává se sebe vše, ale Rudolf Hrušínský je prostě nepřekonatelný), songy nenadchly. Abych byla spravedlivá - v divadle bych se zřejmě bavila mnohem víc. Tož tak nějak.

Sezn@mka (2016)

Popravdě jsem čekala mnohem větší koninu.

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Podobných filmů se bojím a pouštím se do nich, když není takříkajíc do čeho píchnout. Čekala jsem katastrofu a byla jsem celkem milé překvapená, že to zas tak příšerné nebylo. Ale jednou rozhodně stačilo.

plakát

Meurtres à Cognac (2020) (TV film)

Francouzské detektivky z cyklu Vraždy v ... mají shodné rysy - mají úžasně krásné lokality a těžkopádný scénář se značnou dávkou jednoduché romantiky. Ideální k žehlení, leč snadno zapomenutelné.

Predátor (1987)

Ocenila jsem pyrotechnické efekty, chyběl mi propracovanější děj.