poster

Light Fantastic (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2004, 4x60 min

Střih:

Lee Sutton
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

  • Evander
    ****

    Light Fantastic je dalším z řady populárně naučných dokumentů. Chronologicky popisuje objevování vlastností světla lidským druhem. Zejména první díl obsahuje mnoho nudných a informačně chudých pasáží. Další díly jsou v tomto směru lepší, nicméně k dokonalosti jim něco chybí. 80%(8.9.2015)

  • IXOXI
    ****

    1. díl: Light Fantastic je oproti podobným dokumentům spíše filozoficko-historickým zamyšlením nad postupným objevováním poznatků o světle. Na jednu stranu se jedná o doplnění základního vzdělání, čímž bych shlédnutí tohoto dokumentu doporučil a na druhou stranu se zde z mého pohledu objevuje množství nezáživných pasáží. 2. díl: Druhý díl změnil můj pohled na tento dokument, neboť bez popisu pouze se znalostí názvu jsem očekával trochu jiné téma k rozvíjení. Nové poznatky druhého dílu navazují časovým vývojem na první díl a jakoby mění téma. Celkově se jedná spíše o několik různých historických událostí a objevů, které spojuje drobná nitka. Celkově se můj pohled na celý dokument zlepšil, neboť i přes věrná a často se opakující témata v podobných dokumentech zde bylo množství "nových" informací. 3. díl: Tak má vypadat správný dokument. 4. díl: Vynikající zakončení celého seriálu přinášející další nášup zajímavých poznatků v zábavné formě.(23.6.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace