Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dokumentární

Recenze (1 172)

Ti druzí (2001)

Obávám se, že tomuto typu filmů jsem již dávno odrostl. Nicole Kidman obecně rád nemám, takže ani její nadprůměrný (na její poměry skvělý) výkon film v mých očích nezachraňuje. Příběh je celý dost divný a film jako takový sice místy dokáže vyvolat slušné napětí, ale ve skutečnosti je nuda se na něj dívat, a hlavně mi bylo úplně jedno, jaký osud hlavní postavy potká, a to by se obzvláště u tohoto žánru stávat nemělo. 45%

Vlákna (1984) (TV film)

Vlákna jsou nesmírně syrovým filmem, většinu času nepříjemným na dívání, místy si až člověk říká, jestli opravdu byla taková explicitnost zapotřebí. Na druhou stranu protiválečné filmy tohoto typu mají obrovskou morální hodnotu a tento řadím k těm opravdu zážitkově nejvýraznějším. To však mimo jiné znamená, že zhlédnutí tohoto filmu naprosté většině diváků nelze doporučit. Chce to opravdu silný žaludek! 82%

Americká noc (1973)

Nejsem dostatečně velkým milovníkem filmů ani jejich znalcem na to, abych dokázal ocenit toto dílo.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Velmi příjemné ohlédnutí za kultovním seriálem mého dospívání a osudy jeho hlavních hrdinů.

Dangal (2016)

Dangal je velice příjemným filmem, který člověk i přes jeho dlouhou stopáž zhltne jedním dechem a ještě od něj odchází příjemně naladěn. Neříkám, že nemá chyby, protože má, ale není jich mnoho a nejsou nijak zásadní. U tohoto typu filmu přijde vhod i absence typických, indických tanečků. Aamir Khan je opět perfekní. Opravdu zvláštní herec, který mě nikdy nepřestane překvapovat tím, co všechno dokáže důvěryhodně zahrát. 82%

plakát

Holka Ferrari Dino (2009)

Hodně zajímavý film blížící se svým pojetím dokumentu. Rodenovo vyprávění je úžasné a o historické hodnotě toho počinu netřeba pochybovat. Přesto Holka Ferrari Dino není bezchybná a rozhodně není pro každého. 75%

plakát

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Mi mefahed mezeev hara je velmi netradičním filmem, ať už prostředím, ve kterém se děj odehrává nebo zajímavou směsicí různých na první pohled neslučitelných žánrů. A funguje to překvapivě dobře. Kombinace takto závažného tématu a černého humoru je opravdu zvláštní a jinde bych jednoznačně řekl, že i nemístná, ale zde je to provedeno tak nějak s citem a divák to vlastně akceptuje. Děj velmi rychle ubíhá a ani na chvíli nenudí, postavy jsou dobře zahrané a naprosto uvěřitelné, prostředí detailně zpracované, a tak vlastně filmu chybí k plnému hodnocení jen velmi málo. U mě je to na prvním místě právě již zmíněná kombinace daného tématu a humoru, byť černého – ono přece jen ta pointa moc legrační není, respektive je vysloveně k pláči a na místě druhém pak je fakt, že se jedná o jeden z mála mnou vysoce hodnocených filmů, které si myslím, že nemá smysl vidět více než jednou. 78%

plakát

Sissi, císařovnina osudová léta (1957)

Poslední díl Sissi se mi líbí téměř stejně jako ten první. Je samozřejmě zase sladší, naivnější, ale přesně to ocením, když chci na chvíli vypnout a odpočinout si. Řekl bych, že je to taková milá, neškodná, historická pohádka, a to mluvím o všech třech dílech. Všechny tři díly též spojuje úžasná výprava a překrásné kostýmy. 67%

plakát

Sissi, mladá císařovna (1956)

Tento druhý díl je o něco málo slabší než díl první a též není tak přeslazený, byť samozřejmě stále je, ale pořád se na něj ještě příjemně kouká a člověk si u něj spolehlivě odpočine. 65%

Sissi (1955)

Sissi je na jedné straně extrémně naivním filmem, na straně druhé se na něj nesmírně příjemně kouká, pohladí po duši a je naprosto neškodný. 68%