Five Dances

Alan Brown

Alan Brown

Kostýmy:

Jami Villers

Pět tanečních čísel, pět osudů a závěr s pocitem, že i když padáš vždycky se najde někdo, kdo tě chytí.(27.10.2014)

Five Dances přináší jakoby tichý, klidný snímek s osobitou atmosférou a dějem plným úžasných tanečních čísel, které často působí jako ze sna. Beze slov. Vyrovnané a nádherné. Ryan Steele i Reed Luplau jsou oba fešáci a já si jen řekla "aha, tak je to jasné", když jsem se dozvěděla, že Reedova postava je Australan:) Chemie mezi nimi funguje tak, jak má a Five Dances se tak zařadili mezi jeden z těch zajímavých filmů s gay tématikou, které jsem zhlédla.(27.12.2015)

Umelci na vyjadrenie svojich pocitov využívajú rôzne výrazové prostriedky u niekoho je to písanie u iného spev a u ďalšieho maľba. Tento film krásne skĺbil dva takéto výrazové prostriedky do jedného celku a to tanec a film. Výsledkom tohto počinu je jednoducho a nádherne stvárnený, príjemný a jemný film o piatich tanečníkoch a piatich tancoch, ktorých prostredníctvom je nám vyrozprávaný príbeh jednej lásky.(10.4.2014)

Když jsem kdysi narazila na trailer vypadalo to že takovej maličkej nezávislej film se ke mně nikdy nedostane. Dostal. Jo, je to nezávislý, je to nízkorozpočtový a herci jsou tanečníci. Ale je to pěkný. 5 tanců, 5 mini příběhů o všech zůčstněných a láf story hlavního hrdiny. A pěkná. Jen ten problém s rodinou mohl být buď vypuštnej nebo alespoň dotaženej. Ale je tam Theo a fajn muzika, za to dám dycky o hvězdičku víc :)(21.12.2013)

Asi první taneční film, kde se mi tanec opravdu líbil a nenudil mě. Dobrá hudba dokresluje jemný komorní příběh. I když se nejedná o klasické filmové herce, jejich herecké výkony byly perfektní, o tanečních ani nemluvím. Jen možná mohl být film o 20 minut delší a příběh mohl být o to prokreslenější, složitější.(3.6.2014)