poster

Five Dances

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2012, 83 min

Režie:

Alan Brown

Scénář:

Alan Brown

Kostýmy:

Jami Villers
(další profese)
 • Botič
  ****

  Pět tanečních čísel, pět osudů a závěr s pocitem, že i když padáš vždycky se najde někdo, kdo tě chytí.(27.10.2014)

 • Aluska88
  ****

  Five Dances přináší jakoby tichý, klidný snímek s osobitou atmosférou a dějem plným úžasných tanečních čísel, které často působí jako ze sna. Beze slov. Vyrovnané a nádherné. Ryan Steele i Reed Luplau jsou oba fešáci a já si jen řekla "aha, tak je to jasné", když jsem se dozvěděla, že Reedova postava je Australan:) Chemie mezi nimi funguje tak, jak má a Five Dances se tak zařadili mezi jeden z těch zajímavých filmů s gay tématikou, které jsem zhlédla.(27.12.2015)

 • evulienka3
  *****

  Umelci na vyjadrenie svojich pocitov využívajú rôzne výrazové prostriedky u niekoho je to písanie u iného spev a u ďalšieho maľba. Tento film krásne skĺbil dva takéto výrazové prostriedky do jedného celku a to tanec a film. Výsledkom tohto počinu je jednoducho a nádherne stvárnený, príjemný a jemný film o piatich tanečníkoch a piatich tancoch, ktorých prostredníctvom je nám vyrozprávaný príbeh jednej lásky.(10.4.2014)

 • Lucindajet
  ****

  Když jsem kdysi narazila na trailer vypadalo to že takovej maličkej nezávislej film se ke mně nikdy nedostane. Dostal. Jo, je to nezávislý, je to nízkorozpočtový a herci jsou tanečníci. Ale je to pěkný. 5 tanců, 5 mini příběhů o všech zůčstněných a láf story hlavního hrdiny. A pěkná. Jen ten problém s rodinou mohl být buď vypuštnej nebo alespoň dotaženej. Ale je tam Theo a fajn muzika, za to dám dycky o hvězdičku víc :)(21.12.2013)

 • bllm
  ****

  Asi první taneční film, kde se mi tanec opravdu líbil a nenudil mě. Dobrá hudba dokresluje jemný komorní příběh. I když se nejedná o klasické filmové herce, jejich herecké výkony byly perfektní, o tanečních ani nemluvím. Jen možná mohl být film o 20 minut delší a příběh mohl být o to prokreslenější, složitější.(3.6.2014)