Na sever od slunce (festivalový název)

• Norsko

Nordfor sola

• slovenský

Na sever od Slnka

(festivalový název)

North of the Sun

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

Norsko, 2012, 46 min

Být trochu větší dobrodruh, neváhám a vyrážím za tímto nespoutaným a svobodným životem, v němž není místo pro toxické nánosy lidské společnosti! Na sever od slunce je zajímavým počinem a díky kratší stopáži se příjemně sleduje.(3.9.2015)

Takový ekologický Útěk do divočiny 21ho století. Dokument, který krásně vypadá, baví a zároveň nese i smysluplné poselství. A ví kdy má skončit. 9/10(26.11.2013)

Tenhle dokument je totální balzám na duši. Není nijak dlouhý, ale zároveň není ani úplně krátký, když si uvědomím, kolik myšlenek v sobě skrývá. A to toho ti dva kluci mohli říct daleko víc. Nicméně klobouk dolů za takový projekt. Sice si myslím, že v té zátoce je teď další třítuna prvotřídního odpadu z moře, ale za ten pokus, uvědomění a snahu něco na tomhle světě změnit nemůžu dát jinak, než pět hvězd! Mimochodem ty záběry na ty kluky, jak tam v zimě v neoprenu surfují fakt nemají chybu. Tomu říkám svoboda!(1.9.2014)

Eko reklama na Norsko?(27.12.2013)

Z čeho jdou udělat kamna? Na co se hodí Pet lahve a spoustu jiných odpadků.....ne, ještě teď to nemůžu rozdýchat. Já nevím jestli mám těm klukům závidět jejich nadšení pro (mimo jiné) očistu malého kousku pláže a nebo je mít za dobrodružné šílence. Byla mně snad větší zima než jim, když jsem je viděla surfovat v ledovém moři a nebo sjíždět hory atd. Ale rozhodně jsem nesdílela jejich nadšení pro mrkvový koláč. Svojí hloubku měli i jejich závěrečná slova, když seděli nahoře a dívali se na moře s útesem "Můžeme se dívat na všechno a nebo také na nic".......vynikající dokument, který má do sebe rozhodně daleko víc než jen to dobrodrůžo.(4.8.2015)

• - Tvůrci odmítli sdělit, kde se jejich pláž nachází s tím, že každý si musí najít svou vlastní pláž. (Skokan44)

• - Film byl natočen na fotoaparátu Canon 5D a obohacen o snímky z kamery GoPro. (Dragoni)

• - Záběry, které nebyly točeny rukou ani jednoho z hlavních představitelů, vznikaly většinou přičiněným sourozenců jednoho z tvůrců, který je přijel navštívit. (Skokan44)