Reklama

Reklama

Na sever od slunce

(festivalový název)
  • Norsko Nordfor sola (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití. (Jeden svět)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (65)

chelseaman22 

všechny recenze uživatele

Pokud jste zvláštní a máte rovněž zvláštního kolegu, tak se neváhejte chytnout za ruce a vydat se na sever Norska! Z naplavených fošen si postavíte útulný brloh o 24m2 s miniaturním krbem, jež vás bude chránit před čtyřiceti stupňovým mrazem! Po ránu budete sbírat odpadky, v poledne si ohřejete prošlé švédské koule z koniny a večer se budete třásti zimou! Naštěstí sníh dobře izoluje, koule zasytí a kolegu jste se naučil ignorovat! 83% ()

M0NCA 

všechny recenze uživatele

Na rovinu říkám, že nejsem žádný dobrodruh, co by spal pod širákem, vydržel se pár dnů nemýt a jedl prostě to, co je. Každopádně z pohodlné židle v teplé místnosti na Jednom světě to byl výtečný zážitek, který bych si ráda dala ještě jednou. Takže prostě ach! Ach! Ach.... Inge a Jorn jsou frajeři a mají můj hluboký obdiv za všechno, co tam udělali. A nejvíc za to, že jsem na chvíli zatoužila jíst tam prošlé jídlo u improvizovaných kamen ze sudu s nimi. ()

Reklama

solisoli 

všechny recenze uživatele

Jedno je zámer a jedno je realita. Splodiť akože niečo atraktívne z čoho vznikne potom niečo choré, priam choré na hlavu. Ono pokiaľ je okolo tých dvoch surfistov silná dobre platená výprava pod záštitou svetového zafinancovania pre globálnu ekológiu, sveta žiť a surfovať v mrazivej vode, keď aj na severe Nórska. V zime tam žiť v drevenej bude, čo by ohrnul aj ľadový medveď je trápna priezračná báchorka, ktorú zhltne málo kto. Takúto frašku ponúknuť, ako príklad pre boj s ekológiou. Už sa tam a do toho všetci hrnú. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Z čeho jdou udělat kamna? Na co se hodí Pet lahve a spoustu jiných odpadků.....ne, ještě teď to nemůžu rozdýchat. Já nevím jestli mám těm klukům závidět jejich nadšení pro (mimo jiné) očistu malého kousku pláže a nebo je mít za dobrodružné šílence. Byla mně snad větší zima než jim, když jsem je viděla surfovat v ledovém moři a nebo sjíždět hory atd. Ale rozhodně jsem nesdílela jejich nadšení pro mrkvový koláč. Svojí hloubku měli i jejich závěrečná slova, když seděli nahoře a dívali se na moře s útesem "Můžeme se dívat na všechno a nebo také na nic".......vynikající dokument, který má do sebe rozhodně daleko víc než jen to dobrodrůžo. ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězdička za tu stopáž. Jinak teda.... jakou ekopohádku si dáme příště?? A surfovat v ledovým moři, kde okolo na pevnině je všechno pod sněhem a pak se přesunout do studený neutěsněný chatrče s "kamnama" z nějakýho uřízlýho sudu, ve kterých se nepřetržitě(!!) topí bůhvíčím, to musí být fakt zážitek jak cyp. Kam se na to hrabe sysifovská práce se sbíráním odpadků. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Tvůrci odmítli sdělit, kde se jejich pláž nachází s tím, že každý si musí najít svou vlastní pláž. (Skokan44)
  • Záběry, které nebyly točeny rukou ani jednoho z hlavních představitelů, vznikaly většinou přičiněným sourozenců jednoho z tvůrců, který je přijel navštívit. (Skokan44)
  • Film byl natočen na fotoaparátu Canon 5D a obohacen o snímky z kamery GoPro. (Dragoni)

Reklama

Reklama