poster

Na sever od slunce (festivalový název)

 • Norsko

  Nordfor sola

 • slovenský

  Na sever od Slnka

  (festivalový název)
 • anglický

  North of the Sun

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

Norsko, 2012, 46 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Dokument by měl buď něco sdělit nebo vzdělat a v tomto případě se jedná o to první. Přidávám se ke zdejšímu nadšení a i já hodnotím vysoku, ale dát 5 nemohu, protože to zase bylo příliš zkatkovité. Mě by zajímalo jak to kluci to měli s hygienou, jídlem, atd. Jinak ale kluci jsou velesympaťáci a na tohle téma vždycky slyším, ale víš co si myslím. Dáme tady 5* nebo 4*, ale to je tak všechno. Neříkám, že všichni, ale hodně z nás jsme prostě pohodlný a nějakým tím kilečkem bordelu tuhle překrásnou planetu zasíráme taky, bohužel. Poslední záběr a poslední úvaha....nádhera.(27.1.2017)

 • filmmovier
  *****

  Parádní dokument o dvojici kluků, kteří strávili zimu na opuštěné norské pláži, na které sesbírali 3 tuny odpadků a surfovali. Nádherné záběry téměř panenské přírody, surfování a lyžování a hor divokých jako na Zélandu. Dokument byl také vtipný, zajímavý a jistě i velmi přínosný. Kluci si postavili parádní domeček z Hobitína, celou zimu měli naprostou volnost, náramně si užívali a vyčistili kus planety. Naprosto fascinující dokument. Norská příroda je neskutečná a ta pláž byla senzační. Jen je škoda, že neukázali, jestli se tam další rok vrátili, docela by mě zajímalo, co bylo dál. Takovou svobodu chci mít, z těch záběrů opravdu sálá neuvěřitelná pohoda, i když z části šlo o vážnou věc. 100%.(31.1.2014)

 • Fr
  ***

  ,,SURFOVALI JSME V LEDOVÉ VODĚ. ŠTÍPALI DŘEVO, ABYCHOM ZŮSTALI V TEPLE, OPRAVDU JSME CÍTILI, CO ZNAMENÁ BÝT NAŽIVU. CHTĚL BYCH SI VZÍT NĚCO Z TĚCH POCITŮ S SEBOU.…“ /// Místo, kde vás nikdo neruší… pro někoho hrob, pro někoho zátoka, kam moře vyplaví tuny odpadků. Inge a Jørn se rozhodnout žít nějakej čas, tak nějak (jak říkáme my měšťáci) BLÍŽ K PŘÍRODĚ. Jejich touha po dobrodružství , ovšem musí bejt i touhou vaší. Pak snáz uvěříte, tomu, jak si užívaj zimu, déšť, sníh, dobrý vlny, tuny vodpadků (tak dobrá, tomu věřím). Ti kluci zažili něco zajímavýho. Nepřeceňoval bych to, páč tady nejde ani tak vo ideje, jako vo dobrodružství. Mám rád dobrodružství. Klidně bych tam s nima vodjel. Bez zbytečnejch keců… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým snem je mít po surfování vomrzliny. 2.) Živím se jídlem s prošlou spotřebou. (Houmles? Hovno, je to in!) 3.) Thx za titule ,,neneezatch“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(22.1.2014)

 • muti
  ****

  v pohode dokumentik o tom ako sa dvaja nadsenci vyberaju na sever Norska aby tam v random zalive prezili zimu,pekne po trampsky. Maju nielen vytuzene vlny, ale aj stastie ze sa im nic nestalo. S inzinierskymi skusenostami si postavili pribytok z vyplaveneho dreva, cely den si uzivaju surfovanie v ladovej vode, nicnerobenie a zbieranie a triedenie vyplavenych odpadkov z plaze. Asi to bude tym ze su severania a su celkovo zvynuti na zimu, ja na ich mieste tam uz mam postaveny zamrznuty hrobcek. vidno ze chalani su do surfovania zarati ked sa rozhodli pre take nehostinne prostredie a este pocas polarnej zimy. nuz, ale ako vidime, da sa to.(7.6.2014)

 • Malarkey
  *****

  Tenhle dokument je totální balzám na duši. Není nijak dlouhý, ale zároveň není ani úplně krátký, když si uvědomím, kolik myšlenek v sobě skrývá. A to toho ti dva kluci mohli říct daleko víc. Nicméně klobouk dolů za takový projekt. Sice si myslím, že v té zátoce je teď další třítuna prvotřídního odpadu z moře, ale za ten pokus, uvědomění a snahu něco na tomhle světě změnit nemůžu dát jinak, než pět hvězd! Mimochodem ty záběry na ty kluky, jak tam v zimě v neoprenu surfují fakt nemají chybu. Tomu říkám svoboda!(1.9.2014)

 • - Tvůrci odmítli sdělit, kde se jejich pláž nachází s tím, že každý si musí najít svou vlastní pláž. (Skokan44)

 • - Záběry, které nebyly točeny rukou ani jednoho z hlavních představitelů, vznikaly většinou přičiněným sourozenců jednoho z tvůrců, který je přijel navštívit. (Skokan44)

 • - Film byl natočen na fotoaparátu Canon 5D a obohacen o snímky z kamery GoPro. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace