Megastructures (TV film)

Megakonštrukcie

Dokumentární

Německo, 2011, 2x50 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Vyborny nemecky dokument o megakonstrukciach, vcera o jednej zeleznici v Cinskej Ludovej Republike. 100 %(4.6.2013)

Celkom zaujímavý architektonický dokument o nebyčajnom projekte v pre nás exotickej krajine. Najlepší bol ten turecký architekt so suchým (anglickým) humorom. Chválim nielen informačne bohatý ale aj putovou formou spracovaný dokument nemeckých tvorcov. Hodnotenie: 75% Doplnené 3.6.2013 - druhý diel bol ešte o chlp zaujímavejší.(27.5.2013)

Zachytil som len druhú časť o veľkej železnici vo veľkej Číne z Pekingu do Lhasy. Reportér sa naozaj snažil, aby sprístupnil všetky údaje o stavbe do extrémnej nadmorskej výšky v trvalo zamrznutej pôde. A tiež o spôsobe cestovania v takejto krajine, kyslíkové vývody pre cestujúcich vo vlaku naozaj nie sú bežné, vzdialene sa to podobá na lietadlo. Druhá vec je, že dostal len tie informácie, ktoré čínske úrady chceli poskytnúť, a o skutočnom politickom cieli takejto megastavby bez ohľadu na náklady existujú len dohady.(3.6.2013)

Fascinujuce,ako číňania pri stavbe železnice do výšky 4800 m dokazali využiť skaly,trubky a tak sa popasovat s mrazom,permafrostom,pieskom,vzduchom.Neuveritelne.(3.6.2013)