Tenshi no tamago

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi
Japonsko, 1985, 71 min

Tento animovaný film je o dívce, která prochází zcela prázdnou zemí. Nese sebou vejce, které se snaží chránit. Když dorazí do prázdného města potká ji poutník, který by rád věděl co obsah vejce skrývá.

Velmi nejednoznačné dílko, plné symbolů a náznaků. Nechává naplno pracovat dívakovu fantazii, protože otázky, které vám vyvstanou film v žádném případě nezodpoví. Naopak, čím déle se na film díváte, tím více nezodpovězených otázek nám zůstává. Vše podrthuje depresivní a mysteriózní atmosféra, která jde ruku v ruce se skvělou kresbou. (limited)

RoyBatty444

Ako poézia v obrazoch otvára sa svetu a unáša diváka do iného sveta plného ladných pohybov, nadpozemskej hudby a harmónie duše. ()

limited

Geniální záležitost. Atmosféra, která je zde navozená nemá obdoby. Bylo mi jedno, že mi po většinu filmu nedošel význam těch všech symbolů a náznaků (a především v tom je to podobné Lynchovi, nezáleží na tom jestli to pochopíš, ale jestli to procítíš). ()

Astu.

Jedno z nejsmutnějších anime ever aneb vyrovnávání se s traumatem atomovýho zmrdstva. Bolestivě geniální v každém ohledu, záběru. ()