Fateful Findings

Režie:

Neil Breen

Scénář:

Neil Breen

Počítačový vědec a spisovatel se znovu sejde se svým přítelem z dětství, nabourá se do vládních databází a čelí strašlivým a osudovým důsledkům mystických činů, kterých dosáhl jako dítě. (KGBelik)

MFloyd odpad!

Autorský film podobný The Room, až na to, že jsem se po většinu filmu nudil a nechápal. Jako kdyby jste čekali půl hodiny na porno a pak zjistili, že nic nepřijde a tak jen trpíte a trpíte... ()

tlesk

Zatím nejlepší Breenův film. A potenciální zdroj bezpočtu memů a hlášek. Má to všechno. Herectví jak z laciného porna, absurdní dialogy, bizarní zápletku a ruku v ruce s tím i tunu nechtěné zábavy. Plus je to takovej nenápadnej remake jeho prvotiny. Zábava zaručena... ()

hero_bk odpad!

Vlastně nějak nevím, co k tomuto filmu říct. Očekával jsem milý bizárek, něco jako je The Room - tj. film, který je sice ukrutně špatný, ale zároveň k popukání vtipný a čiší z něj pozitivní energie. To Fateful Findings splňovaly asi první půlhodinu. Film postupně ztrácí tempo (resp. ty náznaky tempa, které měl), kamera je tak příšerná, že se tomu nejde smát. Chybí jakákoliv narace, všechno se děje zcela náhodně. Chybí jakákoliv snaha o autentičnost - to by byl takový problém ty notebooky aspoň zapnout? To by byl takový problém na ty knihy aspoň natisknout nějaký název a jméno hlavního hrdiny? A hlavně - je to ukrutná nevtipná nuda. ()

Blazkowicz

Začíná to být čím dál tím lepší. Stejně jako u minulých filmů jsem vůbec netušil co se děje, ale bavil jsem se víc. Neil Breen už to filmařské řemeslo začíná konečně dostávat pod ruku, ale myslím si, že nebude úplně duševně v pořádku. Hlavně to epické závěrečné finále. Ten zbytek už tak slavný není, protože buď drží v ruce jakýsi zázračný šutr, rozbíjí notebooky nebo hází knížkama. Taky by mě zajímalo, kde bere ty přinejlepším průměrně vypadající neherečky. To musí být asi jejich vlhký sen, zahrát si s minimálně o třicet let starší filmovou hvězdou. Abych nezapomněl, řekl jsem ti Neile už minule dost jasně, abys mi doprdele vrátil tu černou airsoftku. A zas ji tady vidím. To nemáš na nové rekvizity? Zloděj zlodějská. 2+* ()

Víteček

"I am hungry" Geniální. Už dlouho jsem se u žádného filmu takhle nenasmál. Neil Been je bůh! 100 % a odpad zároveň. ()

Alex_01

Tím jaký je to trash působí tento film samozřejmě velmi antiiluzivně a vy jako divák si můžete užít jeho hloupost a povyšovat se nad jeho chybami jako génius, filmový expert a všeznalec, což je neskutečná zábava. Všechny aspekty filmu (herectví, kamera, scénář, režie, efekty, zvuk, střih, Neil Breen) jsou dokonale na hovno, což vytváří brilantní komedii, nicméně se připravte na to, že vás to nakonec svou těžkopádností dostihne a utahá. Ten film je strašně, strašně těžkopádný. Asi jako by vám někdo zalil hlavu do betonu a vy byste pak měli uběhnout maraton (kdo viděl Spiklence slasti, tak to lze přirovnat stavu, do kterého se uvedla pošťačka s těmi kuličkami chleba). Jednoduše se nevyhnutelně začnete nudit, ale za ty dokonalé shit momenty to stojí za to vytrpět. PS: Neil Breen je prostě primitivní pošuk, který si nadevše přeje být zajímavý, chytrý a charizmatický, načež se rozhodl točit filmy, kde se do této role stylizuje, přičemž ve skutečnosti ztělesňuje pravý opak... A momenty, kdy se sanží "zazářit" a nejde mu to jsou prostě top. ()

papuchalk odpad!

V žebříčkách je hentoto na prvním místě jako nejrozporuplnější film všech dob. Tak to musím vidět! Pravda je taková, že kdo tohle dokouká dál než do půlky, nemůže být zcela normální, a pravděpodobně ani nemohl vidět žádný jiný film. Naprostá lobotomie a kastrace mozku. ()

Izmo123 odpad!

MACE VŠECHNY ZACHRÁNIL PROTOŽE KOUKAT NA TENHLE FILM OD ZAČÁTKU AŽ DO KONCE TAK BYCH ASI DOSTAL KULKU, POSTAVY A JEJICH HERECKÉ VÝKONY JAK ZE SERIÁLU PREMIÉR TAK JAKO JEJICH SCÉNÁŘ KTERÝ DÁVÁ SMYSL JAKO PÍSNĚ OD ADAMA KAJUMIHO OVŠEM ABYCH TAKY NEZAPOMNĚL NA TY OTŘESNÉ EFEKTY KTERÉ PŮSOBÝ JAKO KDYBYCH JE DĚLAL JÁ, JINAK HODNOTÍM: POSTAVY 0/10 PŘÍBĚH 0/10 FANTASY 0/10 DRAMA 0/10 THRILLER 0/10 CELKOVĚ HODNOTÍM ODPAD! 0/10 ()

Even.Deeper odpad!

Viděl jsem již spoustu dobrých špatných filmů - od campu jako Starcrash či Smrtelná kořist, klasiky The Room nebo Troll 2 a dále různé The Asylum srágory (z nich je dle mého nejlepší Mega-Piranha) až po právě díla Neila Breena. Fateful Findings je ve svém jádru drama o osudovosti lásky, ale je to samozřejmě jeho exekuce, která z něj činí opravdu unikátní zážitek (tak trochu, nutno dodat, podobný kolonoskopii či klystýru). Podobně jako Double Down je i o téměř deset let starší Fateful Findings v podstatě power fantasy režiséra, herce, producenta a scénáristy Neila Breena. Zatímco ale u Double Down byl větší důraz na protivládní rétoriku (a tak z filmu činila vlhký sen voličů Svobodných), u Fateful Findings je podstatně větší důraz na vztahové drama skvělého spisovatele a hackera, po kterém jede téměř každá žena (a to včetně sotva zletilé sousedovic dcery) Neila Breena, nicméně výsledný koktejl je tématicky dosti propojen. Egomaniak a narcis Neil Breen kombinuje víru v jakési duchovno (časté vize a nadpřirozené jevy) s vírou v pravou, osudovou láskou a protivládní, protikorupční rétorikou ve zdánlivě naivní projev osobních postojů a tužeb. Zdánlivě naivní, protože například dějová linka kolem jeho manželky a znovusetkání se svou obří životní láskou (se kterou se naposledy viděl v devíti letech a ačkoliv by měli být oba stejně staří, je Neil Breen aspoň o generaci starší než herečka hrající dospělou verzi jeho lásky) je ve své podstatě značně sebestředná, krutá, neřku-li perverzní. Samozřejmě nechybí ničení nefunkčních notebooků, které Breen zakoupil někde na craigslistu, či apel na publikum, aby konečně začalo jednat proti sobeckým korporacím a zkorumpovaným politikům, oproti Double Down jsou zde dialogy ale zastoupeny v hojné míře a navíc je tady Breenova společenská kritika trochu upozaděna, což ve výsledku zábavnosti filmu vlastně ubližuje. Místo toho, aby divák mohl žasnout nad naivitou (a upřímností) Breenových názorů, musí přetrpět hrozivé herecké výkony ostatních herců. Asi nejlepší z nich byl opilecký tatík, který je mimochodem ze všech postav asi lidsky nejsympatičtější, jeho smutný osud však něco vypovídá o skrytém pokrytectví a odpornosti Breenových myšlenek, které právě při větší soustředěnosti na mezilidské vztahy vylézají více na povrch. Filmu se nedá tak často smát jako právě Double Down, neboť Breenova "oslizlost" není zrovna k popukání. U Double Down jsem se kvůli výše uvedenému bavil asi více, ale je pravda, že některé scény Fateful Findings stojí také za shlédnutí, navíc závěrečných 15 minut je opravdu bombastických. Nicméně pozor, byli jste varováni. ()