Neoplakávaná bytost

• Německo Die Unbeweinte Kreatur
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Německo, 2001, 24 min

Kruté zacházení s hospodářskými zvířaty ve velkochovech a na jatkách. Režisér Michael Hofmann použil videozáznamy organizací PETA, Compassion In World Farming, Albert Schweitzer Nadation a dalších. Dokument bez průvodního slova obsahuje drastické záběry.
(oficiální text distributora)

whack

Video bez komentára je poskladané zo záberov z bitúnkov a veľkochovov z rokov 1996-2000. Zvieratá v tmavých stiesnených klietkach a kotercoch v žalostných podmienkach. Prasatá kastrované v nedostatočnej, alebo žiadnej anestézie. Kuriatkam sú odsekávané zobáčiky, kohútikovia sú rovno hádzaní do drviča. Hovädzí dobytok, ošípané, ovce, somáre a kone trpia počas mnohohodinových transportov, kde lapajúc po dychu umierajú smädom, mnohé s krvavými ranami a zlomenými končatinami. Na bitúnkoch sa ošípané omráčia elektrickými kliešťami, dobytku projektil z jatočnej pištole prerazí lebku a vnikne do mozgu. Dobrú chuť. ()

Khalesi

Toto sú továrne na utrpenie a na smrť! Toto je pohľad do skutočnej tváre človeka. Do tváre s pevne zavretými očami a zapchatými ušami, aby nebolo počuť žalostné nariekanie za živa rezaných bytostí, trpiacich v agónii, ktorú si ani nedokážeme predstaviť! Realita vs. falošné videnie sveta, plyšové zvieratká v náručiach našich detí, kým živé sú utýrané a zabíjané na bitúnkoch a vo veľkochovoch! Nemáme nárok na prežitie.. Prečo by sme mali? Vo vnútri sme už dávno mŕtvi! ()