Rita and Dundi

Austrálie, 1966, 4 min

Režie:

Albie Thoms

Radko

Dve austrálske kočky s výrazne namachlenými očami predvádzajú, pre čo a ako sa oplatí žiť. Prechádzať sa, pobehovať lúkami, zapískať si na píšťalke, zabrnkať na gitare, prejsť sa ponad mesto, vymódiť sa a vyraziť do nočných ulíc. Povaľovať sa v posteli, omamovať sa v nej vôňou kvetín, oslobodiť sa od šiat a tak. Hravé, experimentálne čiernobiele video, plné pôžitkárskej chuti do života a obrazov obrovských očí raz jednej raz druhej slečny na celý obraz sprevádza buď ospalá hudobná píšťalkovo španielková linka v statických momentoch, alebo živo energicky rýchla, znejúca pri dynamickom kmitaní Rity a Dundi priestormi mesta a okolia. ()

JohnMiller

Akoby dievčatá Rita and Dundi vypadli z Avant-gardných dadaistických filmov 30 rokov. Ide o podarený experimentík z podarenými nápadmi a dvomi pármi krásnych očí. Hudobný doprovod sa takisto vydaril. Dotvára, už aj tak dosť, pocit čudesnej atmosféry ktorá akoby rozšírila vedenie o ďalšiu dimenziu.. Je to niečo také ako užiť LSD a sledovať dve nádherné ženy.. Nikdy som túto psychotropnú látku neužil ale jej účinky si predstavujem takto. ()