Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se (studentský film)

To Rule, to Work, to Earn, to Pray, to Collapse

(festivalový název)

Krátkometrážní / Dokumentární

Česko, 2013, 40 min

Mark Zuckerberg

Koláž dětských her, učených úvah o pádu civilizací, úpadku průmyslu, prokládaných somráky v Sherwoodu, ateistickými demonstracemi, Zuckerbergem v Praze a strejdou Saroyanem... Tak tedy - opravdu netuším, jestli Abramjan vědomě pečlivě vybrousil podnětnou mozaiku (ve které má vše důvod a smysl) nebo jen poskládal každou kravinu, co natočil, stylem pes/ves, ale neměnil bych ani minutu.(6.11.2014)

Zajímavě uchopené téma sdělované skrze kapitoly zdánlivě nesouvisející, ke konci však formující makrovhled na problematiku kolapsu.(26.10.2013)

Videné na Famufeste, 15. novembra 2013. Zaujímavá esej s dobrými vizuálnymi nápadmi, možno však až zbytočne dlhá. Bez záverečnej scénky natočenej vlastne náhodou by rozhodne (asi) nebola tak úderná. Holt, náhoda a následná pohotovosť autora dali snímku (zrejme) úplne iný ráz a je to tak dobre.(16.11.2013)

Filmově dokumentární esej založený na meritu knih a názorů proslulého egyptologa a archeologa prof. Bárty...o kolapsu starých velkých civilizací a paralele ke kolapsu té naší, současné, euroatlantické... Chytrá kompozice členěním na kapitoly, moderní originální forma, přemítavé hloubání nad příčinami současné transformace (= kolapsu) naší civilizace.(27.10.2013)