Reklama

Reklama

H Project

  • Thajsko Hashima Project

Obsahy(1)

Japonský ostrůvek Hashima je dlouhá léta opuštěný. Na toto místo připlouvá pět studentů s cílem natočit si tu vlastní film. Zpočátku je to celkem sranda, natáčení probíhá dobře a nic nesvědčí tomu, že se něco stane. Začínají se však objevovat znepokojující okolnosti a studentům jde záhy o život. Protože jsou na ostrově bez povolení, není jednoduché dovolat se pomoci z okolí. (Terva)

(více)

Recenze (7)

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Když mladá parta natočí svůj první hororový snímek, všechna filmová studia je odmítnou. Rozhodnou se umístit snímek na youtube a ohlas je nečekaný. Je až takový, že jedna televize s nimi chce natočit pokračování. Zaplatí jim cestu na japonský ostrov, ke které se táže temná legenda. Jenže po návratu je čeká peklo...a vrátili se vůbec? 75% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pár výtečných duchařských chvilek film dokázal připravit, atmosféra ostrova Hašima je pro rejdění strašidel jako stvořená, asi dvakrát jsem se lekl a pětice thajských studentíků byla sympatická. Zdálo by se, že víc člověk ani chtít nemůže a tak by to asi i bylo, pokud by se režisér nerozhodl natáhnout film takřka na dvě hodiny. V přemrštěné stopáži se tak všechna pozitiva částečně rozpustila a zbyl pocit promarněné příležitosti i přesto, že H Project za zkouknutí určitě stojí. 50% ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Štandardná ázijská duchárina, miestami sa viac či menej očividne inšpirujúca slávnejším subžánrovkami, pričom napríklad scéna s nezvanou "dámskou" návštevou v posteli zjavne pripomína japonskú Nenávisť. Ostrov duchov Hašima je nesmierne zaujímavým miestom, z tohto hororovo luxusného prostredia sa iste dalo vydolovať viac. Rádoby šokujúci záver na mňa nezabral a mám pocit, že tento typ prekvapivej finálnej pointy už začína byť v poslednej dobe akýsi prefláknutý. ()

vitac. 

všechny recenze uživatele

Klady: svěží provedení, hezký pop/rock hudební doprovod, sympatická skupina hlavních postav, víc napětí než lekaček a krve - kdo má rád jako já vynořování se strašidelných postav v pozadí záběru, ten si přijde na svoje:), část filmu se odehrává na zajímavém a tajemně lákavém ostrůvku Hašima (tam bych teda fakt chtěl být osobně). Zápory: přemrštěná stopáž, poslepovaný scénář (a tím myslím opravdu hodně poslepovaný), jako první padla - skoro se mi chce říct, že jako již tradičně - moje nejoblíbenější postava ze skupinky;) Resumé: s filmem jsem zažil příjemně strašidelné chvilky i s lehkým mrazením v zádech, slabší tři hvězdičky. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Tento film nezávislému divákovi nič nové neprinesie a ani toho veľa neponúkne. Scenár je nápaditý, no tvorcovia z neho mohli kľudne vyťažiť aj niečo viac, miestami pôsobí až príliš neuveriteľne a finálny zvrat nedáva vôbec zmysel. Nie je to vyložene zlý film (o odpade som nepremýšľal ani náhodou), ale skrátka ho nemôžeme označiť ako "dobrý", pretože je tu minimum kvalitných záberov a veľa tých zlých. Na filme je zaujímavá snáď len prvá polhodina a výborná hudba, no zvyšok je zbytočný. Dokonca ani herecké výkony nie sú zrovna presvedčivé a tak mi neostáva nič, než hodnotiť dvoma hviezdami. ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na japonském ostrově Hashima. Zde v minulém století vyrostlo město pro horníky, dobývající uhlí z podmořských zdrojů. Za druhé světové války tu byl zajatecký tábor. Od těch dob je na ostrov vstup zakázán. (Terva)

Reklama

Reklama