Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (6 602)

Super-Blb (2022)

Nemůžu si pomoct, ale ten potenciál tu byl mnohem větší a připadalo mi, že Lacheau a spol. to trochu odflákli. Víc než cokoliv jiného je to sled prefabrikovaných gagů, které sice občas dokáží vyvolat něco jako úsměv, ale většina z nich na mě nefungovala. Opravdu jsem se zasmál až v závěru při scéně s ilegálním migrantem, ale to bylo málo. Plusem je slušné tempo a solidní obsazení, ale ani to mi nezabránilo, abych cítil zklamání. 50%

Mimino (2022) (seriál)

V kostce je to o miminu, které putuje z ruky do ruky, protože jeho opatrovnice postupně umírají za podivných okolností. A pokud by to zůstalo v rovině, kdy se hlavní hrdinka snaží vyřešit záhadu dítěte, mohlo to být v pohodě. Ale tvůrčí tým se do toho snažil nacpat strašně moc věcí od rasismu a obžaloby šosácké společnosti z intolerance k lesbám přes rodinné potíže hlavní hrdinky až po přepálené ironizování mateřství, které tu sice mělo místo, ale moc to nefungovalo. Párkrát jsem se zasmál, to zase jo. Mimino mě bavilo a jestli tu nebyly použity nějaké digitální korekce, což mi nepřipadalo, tak všechna čest filmařům, kteří nejspíš museli čekat a zachytit ten správný výraz. Ale chybělo mi tu víc hororu a celkově jsem čekal, že to bude trochu střelenější. I to vysvětlení mi přišlo neúplné a vyvolalo spíš rozpaky. Celkově to vidím na čistý průměr a to je pro mě zklamání. 50%

plakát

The Last House on Cemetery Lane (2015) odpad!

Další z ranků hloupých a zbytečných filmů, který nezaujme vůbec ničím. Pokud něco film chrakterizuje, tak je to blbnutí hlavního hrdiny se spiritistickou tabulkou, po které jezdí plastovým panákem a je evidentní, že tu nepůsobí žádná vyšší moc. Existence podobných škvárů mě nepřestane udivovat, ale na druhou stranu pokud se najdou blbci, jako třeba já, kteří tomu věnujou čas, tak proč to netočit, že jo.

plakát

The Overnight (2022) odpad!

To je tak, když chcete točit něco ve stylu Kinga nebo AHS, ale nemáte talent, šťastnou ruku při castingu a hudební doprovod vám dělá synovec s dětskýma klávesama. Něco tak strašně mizerného a nudného už jsem neviděl dlouho.

plakát

Billy the Kid (2022) (seriál)

Upřímně řečeno podobu i charakter Billy Kida mám od klukovských let pevně spojené s Estevezovým podáním v Young Guns a Hirst s Blythem na tom nedokázali nic změnit. Kida coby absolutního správňáka prostě nedokážu pobrat. Tím ovšem neříkám, že by seriál byl úplně špatný. Pokud bych tvůrcům něco vyloženě vytkl, tak je to podání Billyho dětství. Nejde mi ani tak o nějakou historickou věrnost, ale spíš o to, že mě to jednoduše nebavilo a trampoty Boneyovic rodiny mě nechávaly chladným. Změna přišla až ve chvíli, kdy se hlavní hrdina naučil pořádně střílet. Tím začalo to, co od westernu čekám, ale ani v této rovině se nejednalo o nic kulervoucího, ačkoliv poslední tři díly mě vyloženě bavily. Tím, jak se blížila Lincolnská válka, seriál nabíral grády. I proto se mrknu na případnou druhou řadu. Každopádně po té první u mě panují rozpaky. 50%

Escape the Field (2022)

Únikovka z kukuřičného pole plus vybíjená mezi šesticí hráčů a čímsi, co se skrývá mezi klasy. Někdy nuda, někdy zábava a herecky to také vyšlo tak napůl. Plusem je prostředí, které siceš je ze své podstaty monotónní, ale tvůrcům se ho podařilo podat řekněme pestře a celkem slušný je i hudební podkres. Mínusem je, že se tu nikdo neobtěžuje s vysvětlováním, takže si divák musí dosadit neznámé sám. Celkově mi z toho vychází neurážející průměr. 50%

Hell Hath No Fury (2021)

Amíci, francouzští odbojáři a Němci se na sklonku II. SV potkají na hřbitově, kde je ukryté zlato. Základ pro slušnou rubačku tu tedy byl, ale bohužel to tak úplně nedopadlo. Nedostatek peněz je cítit a střílečky jsou spíš statické a na efektu jim mají přidat gejzíry krve, které jsou ale legračně přepálené. Film je tak z velké části o dialozích a co si budeme povídat, to zrovna není silná Johnsonova stránka. Na druhou stranu i když se nejedná o žádné vycizelované slovní cvičení, postavy nesklouzávají k blábolení a to mi vlastně stačilo. Vyšlo to i herecky a na té Nině Bergman něco prostě je. Za hodinu o tom nebudu vědět, ale i tak se jedná o celkem pohodový průměr. 50%

Rozpolcená (2022)

Hloupoučký thriller o sociopatce terorizující tupouna, který jí sedne na lep. Prieto se ani nesnažila zažité klišé něčím ozvláštnit, takže je to předvídatelné od A do Z, ale když to tak vezmu kolem a kolem, nemohu říct, že by to byla nuda. Tak nějak je pořád se na co dívat a je celkem jedno, že občas jsou to do očí bijící nesmysly. A vyšlo to i herecky. Teď nemám na mysli Malkoviche s Grillem, ale Lilly Krug, která možná není kdovíjaká herečka, ale tady je pekelně roztomilá a k sežrání. I tak ale platí, že pokud někdo po Kidnap čekal od Prieta nějaký posun, tak bude zklamán a vypadá to, že tenhle chlap bude zaškatulkován jako režisér tupých thrillerů. Na druhou stranu mohl dopadnout i hůř. 50%

The Devil's Tail (2021)

Od holek o holkách. Nic proti. Spíš naopak. V trošku zatuchlých žánrových vodách by to mohlo znamenat svěží vítr. A možná i znamená. Ale ne pro mě. Možná se mi to jen netrefilo do nálady, anebo jsem prostě moc líný na to namáhat mozkovnu, ale pokud nepočítám první povídku s holkama na koncertě, tak jsem tápal. V případě zastřešovacího nemocničního příběhu a Vycpávačky trochu méně, ve zbylých dvou případech naopak úplně. A je to škoda, protože natočené i zahrané je to všechno slušně až výborně, ale na mě, proč si to nepřiznat, málo tupé. 40%

Death Valley (2021)

A tak tu máme další supr spešl jednotku, která musí kdesi uprostřed hvozdu zajistit laborku, ve které se dělaly ne tak úplně košer pokusy. Tentokrát to má na povel hezoun, co bude brzy otcem, přičemž k ruce má hláškujícího vtipálka. Do toho trocha té Bible, nějací Rusáci a monstrum, u kterého máte pocit, že už jste ho nejednou viděli. Kromě celkem slušného tempa tady funguje především kouzlo nechtěného a to takřka ve všech aspektech. Asi nejvíc je to vidět na postavách, které jsou nádherně blbé. Akce je díky kameře zmatená a občas dost nepřehledná, ale zase nemůžu říct, že bych se při ní nudil. A v podobném duchu by se dalo pokračovat. Mělo to na víc, ale ten průměr si film v pohodě uhájí. 50%