Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (6 241)

Spontaneous (2020)

Pohodově obsazené a dejme tomu dvě třetinz celkem úsměvné, ačkoliv smích se v mém případě nedostavil ani jednou. Nicméně celou dobu jsem měl pocit, že téma by zasloužilo vážnější zpracování ať už jako psychologické drama, nebo klasický horor, přičemž romantickou linku bych klidně nechal. Komediální rovina mi k tomu prostě neseděla. A totoéž se dá říct o poslední cca třetině. Film sice přešel do kýženého vážnějšího módu, ale režii to moc nejde. Celkově průměr, který nenadchne a neurazí. 50%

plakát

Girl in the Basement (2021) (TV film)

Přidám se k těm, kteří kritizují formát TV filmu, protože Fritzlův případ si zaslouží mnohem komplexnější pojetí. A stejně jako jiným se ani mě nelíbí fakt, že hlavní protagonisté prakticky nestárnou. Naopoak chválím tísnivou atmosféru života ve sklepě, kde se matka snaží svým potomkům zajistit alespoň zdání normálního dětství a stejně tak mě bavilo obsazení, přičemž bylo fajn vidět Judda Nelsona, kterého mám zaškatulkovaného jako komediálního herce, v podobné psychpatické roli. Slušná práce, ale doufám, že áčkové zpracování ještě přijde. 65%

Přes prsty (2019)

Vyletněná komedie z atraktivního prostředí beach volejbalu stojící na chemii ústřední trojice, která funguje téměř bezchybně. O smích se tu stará především Langmajer v roli stárnoucího seladona, který mě několikrát dostal do kolen, Nesvačilová je tu za tu roztomilou a Petře Hřebíčková to tady sedlo jako už mnohokrát předtím. Samozřejmě že se film nevyvaruje určitých klišé a Kolečkovi občas zahapruje i samotná režie, ale to vlastně k podobným filmům patří. Bavil jsem se víc, než jsem čekal. 75%

plakát

Podvod na spotřebitele - Smrtící nábytek (2019) (epizoda)

Pokud jde o enviromentální linku, tak ještě dejme tomu, ačkoliv tady by měla primární kritika směřovat k rumunským úřadům případně k rakouské firmě, která onu paseku v Karpatech provádí. Nicméně obvinění IKEA z dětských úmrtí mě nakrklo. Tady totiž nesou hlavné vinu rodiče. V každém návodu u komod Malm je zdůrazněno, že je nutné je připevnit ke zdi, protože hrozí riziko převrácení. Argument, že tři čtvrtiny Američanů nábytek nekotví, neberu. O používání bezpečnostních pojistek k šuplíkům, které si pořídí každý rozumný rodič s malými dětmi, se tu nikdo ani nezmíní. Z mého pohledu se jedná o čistě manipulativní citovou vydíračku, která mi v lecčem připomněla legendární případ kočky v mikrovlnce. 10%

plakát

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Z mého pohledu čistokrevné béčko se špionským nádechem. Akce, na které to asi mělo stát především, sice trochu zklamala a na můj vkus byla příliš tmavá. Zápletka se snaží tvářit strašně sofistikovaně, ale v zásadě je jednoduchá jak facka a upřímně řečeno občas mi nedávala smysl. Ale tak to asi k béčkům patří. Herecky žádná hitparáda a Jordanovi jsem nepřišel na chuť ani tentokrát, ale alespoň mi tu nikdo nelezl na nervy. Největší devízou je asi tempo, které nepolevuje a tak se dají některé hlouposti či směšné momenty snáze přehlédnout. Od tandemu Sollima-Sheridan jsem tedy čekal mnohem víc. Průměr. 50%

Lucky Luciano (1973)

Tohle mi moc nesedlo. Lucianova italská anabáze patří k těm nudnějším částem jeho života a takový je i celý film. Snaha co nejvěrněji vykreslit počínání gangsterů i úřadů sice vyšle a z tohoto pohledu je film srozumitelný, ale zároveň díky spíše procesnímu pojetí strašně suchopárný. A příliš mi nesedl ani Volonté v Luckyho roli. Je zvláštní, že nejmocnější boss v dějinách se zatím nějakého pořádného biografického bijáku či seriálu nedočkal, zatímco mnozí gangsteři, kteří jsou proti němu obyčejná béčka, se na plátnech či obrazovkách střídají jak na běžícím pásu. 35%

The Marksman (2021)

Kdo čeká další neesonovku, bude zklamán. Liam tu sice běhá s puškou a na ruce má namalovanou mariňáckou kérku, ale tím veškerá akce hasne. Víc než na cokoliv jiného se film soustředí na jeho vztah s mexickým klukem, kterému je v patách tým kartelových zabijáků. Akce veskrze žádná, v dramatické lince to taky neuspěje a nedá se mluvit ani o napětí. Finále a poslední záběr jsou přesně tak blbé, jako celý film. 15%

Bad Boy (2020)

Vegova snaha alespoň částečně se vymanit ze žánrové škatulky úplně nevyšla. Záměr natočit něco jako Rise Of The Footsoldier po polsku je sice chvályhodné, ale marná sláva, film zůstává nejsilnější a nejzábavnější ve chvílích, kdy je Vega Vegou. Jakmile se člověk soustředí na zápletku, musí se občas útrpně zasmát. Problém je především v hlavním hrdinovi Pawlovi, který je tupým hovadem, takže představa, že by dokázal uplácat sofistikovaný zločin na mezinárodní bázi, je směšná. I motiv bratrů stojících na opačné straně zákona nepůsobil tak, jak by měl. Nějaká sourozenecká chemie jakoby tu vůbec nebyla. A konečně neznám sice podmínky polského fotbalového svazu, ale tohle mi přišlo moc i na ten nejhlubší fotbalový prales. Tohle všechno by nevadilo, pokud by Vega zůstal v rovině absurdního nářezu. Průšvih je, že on se tady bere až příliš vážně. Dá se na to koukat, film šlape, herecky je všechno fajn a Zawadzka by stála za hřích, ale tak jako tak se z mého pohledu zatím jedná o nejhoršího Vegu. 60%

Vanquish (2021) odpad!

Buchta, která pověsila kriminálnický život na hřebík, musí pro svého bývalého šéfa vyzvednout pět zásilek během jedné noci, aby zachránila svojí dcerku. předpoklad pro tupý akčňák by tu byl a také že to tupý akčňák je. To by sice nijak nevadilo, ale tohle je tupé a navíc dokonale mizerné. Akce, na které to mělo stát především, je příšerná a vizuál lacinější než nejhlubší dno jihoamerických telenovel. Že se Freeman občas upíše nějaké srajdě je známá věc, ale tohle už přeci jenom trochu moc. No a Ruby Rose nejspíš došly prachy. Gallo, který má na svědomí Middle Men či Columbus Circle, se nejspíš už nevrátí. Absolutní odpad.

Slaxx (2020)

Pokud je o gore a vůbec o řádění či ztvárnění zlotřilých kalhot, tak nemám problém. Džíny to rozjíždějí celkem záhy a neberou si vůbec servítky, takže o uzipované prsty, cákající krev a další chuťovky tu není nouze. V rovině komedie je to naopak bída, protože momentů pro zasmání je tu méně než málo a je to celkem škoda, protože předpoklady i vhodní herci tu jsou. Co se satirického týče, tak to je 50 na 50. Na jednu stranu se mi líbilo to strefování do módních řetězců, které něco deklarují, ale v reálu se chovají úplně. Ovšem občas mi to přišlo přepálené až moc i na satiru a tajtrlíkování maníka, aspirujícího na vedoucího prodejny, mi vyloženě lezlo na nervy. 55%