Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (6 290)

plakát

Anne Boleyn (2021) (TV seriál)

Snažil jsem se oprostit od hysterie, která zavládla poté, co prosáklo na veřejnost, že anglickou královnu z 16.století bude hrát černá herečka. A myslím, že se mi to i podařilo. Problém je v tom, že o Anně Boleynové už bylo napsáno a natočeno vše, co napsáno a natočeno být mohlo. Tvůrci tak fakticky nemohli přijít s něčím novým či neokoukaným. Leda by to pojali jako fantasy. To samozřejmě neudělali a tak se tu odehrávjí notoricky známé události bez špetky vlastní invence. Pokud jde o hlavní herečku, tak není problém v barvě pleti, ale v tom, že je nevýrazná. A totéž se dá říct i o zbytku castingu. Kulisy jsou líbivé, kostýmy také a technická stránka věci má úroveň. Jenže pro někoho, kdo viděl Tudorovce, Wolf Hall či Královu přízeň to je o ničem. Někomu, kdo do toho tématem nepolíbený, se to může i líbit. Pro ostatní to bude ztráta času. 25%

Sil jong (2009)

Na exploiťák se až příliš brutálních scén odehrávalo mimo záběr a na psychothriller to šlo zase málo do hloubky. Navíc jsem se nedokázal přinutit k tomu, abych soucítil s vrahovou obětí. Na druhou stranu představitel zabijáka je správně odporný a film má relativně slušné tempo prosté výraznějších hluchých míst. Celkově mi z toho vychází čistý průměr, což je trochu zklamání. 50%

Osamělí vlci (2019)

Syrové, spoře, ale výborně zahrané a brutální přesně tak, aby to nepůsobilo prvoplánově. Bonbónkem byl cikánský král, který působil natolik autenticky, až jsem si říkal, jestli není opravdový. Ne úplně špatně nakonec působil i příběh, ale co mi výrazně nesedělo byl styl vyprávění. Z mého pohledu se to celé mělo odvíjet chronologicky bez retrospektiv, protože takhle jsem většinou neměl páru o tom, co se pořádně děje. A to mi celkový dojem dost pokazilo. Ale i tak se nakonec jedná o slušný debut. 60%

Land (2021)

Pokud jde o survivalovou část, což je asi tak třetina filmu, tak to bylo fajn. Hlavní hrdinka tu bojuje s neykušeností, počasím i medvědem. Pak už to jde tak trochu do kopru. Ne že by se na to nedalo dívat. Příroda je pořád krásná a Robin, krom toho že umí hrát, umí i elegantně (ne)stárnout, ale začíná být celkem jasné, kam film směřuje a vytyčená trasa se moc nezamlouvala. Samotný závěr už byl prvoplánovou hrou na city, u které si nejedna slabší povaha ublinkne. Celkově průměrný debut. 50%

Xtremo (2021)

Tupá střílečka a mlátička  s motivem pomsty obšlehlému z jiných tupých stříleček a mlátiček. Nicméně tvůrcům budiž přičteno ke cti, že přesně to chtěli natočit a povedlo se jim to. Film má švih, sympatického hlavního hrdinu, neodmyslitelnou krásku, groteskního padoucha a samozřejmě mraky akce, na které to celé stojí. Za mě je nej scéna ze servisu, kde to ústřední klaďák, krosí šroubovákem, flexou či heverem. Poctivé béčko se vším, co k tomu patří. 70%

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Už ten úvod, kdy všichni hlavní protagonisté postupně přicházeli do původních seriálových kulis a dojemně se vítali, mi přišel falešný a toho pocitu jsem se až do konce nezbavil. Bylo fajn vidět některé z vedlejších postav, jako byli třeba Gunther, rodiče Hellerovi či Janice, jak v současnosti vypadají a u posledně jmenované vyloudí úsměv fakt, že český dabing byl fakt blízko. Rozesměje i několik málo nepovedených scén a nejspíš by bylo lepší, kdyby se tvůrci vydali primárně tímto směrem. Takhle to bylo příliš strojené a snaha vytřískat z toho ještě pár doláčů navíc smrděla na můj vkus až moc. 35%

Narušitel (2019)

Bílý psychopat s červenou kšiltovkou terorizuje černý pár, který představuje mokrý sen všech liberálů. Proč? Režisér nám tvrdí, že je to kvůli domu, jenž byl Donaldův volič nucen prodat, ale všichni víme, že je za tím něco jiného. V tomto ohledu to bylo tak okatě blbé, až to bylo zábavné. A nejspíš to bylo to nejzábavnější na celém filmu, protože příběh je rutinní a tak zoufale neoriginální, že už to asi ani víc nejde. Nicméně Quaida to baví a celkem to odsýpá, takže se na to dá bez větších problémů dívat. Nicméně na víc jak průměr to nestačí. 50%

In the Earth (2021)

Z relativne jednoduché báchorky, ve které se chlap s ženskou motají po lese, ve kterém bydlí něco starodávného, vytvořil režisér nepřehledné blikající psycho. Pár relativně slušných gore momentek a solidní obsazení to fakt vytrhnout nemohlo. Wheatlyho tímto odepisuji. Není pro mě. 15%

Ape vs. Monster (2021)

Hned ze začátku Asylumáci nabídli přesně to, co jsem od nich čekal a chtěl. Taktická jednotka uprostřed rovinaté pustiny, perimetr je zajištěn ze všech stran a nikdo si pochopitelně nevšimne blížící se pětimetrové opice. Tomě rozesmálo a podobných momentů jsem čekal mnohem víc. Ale tvůrci se rozhodli soustředit na "příběh" a tak z okopírované rvačky Konga s Godzillou mnoho nebylo. Těch pár triků sice rozesmálo a studio opět nezklamalo a naservírovalo špatný film. Bohužel to není ten z ranku úžasně špatných. 10%

plakát

Mauritánec: Deník z Guantánama (2021)

Dobře zahrané, technicky na úrovni, ale nějak to se mnou nehnulo. Je sice hezké, že se tvůrci snažili točit autenticky, ale jako v mnoha jiných případech je to v tomto případě trochu kotraproduktivní. Čekal bych vyhrocenější reakce veřejnosti či pozůstalých po bětech z 11.9., rodinné problémy, intenzivnější šikanu ze strany vládních složek a konečně thrillerové soudní jednání. Nic z toho tady nebylo. A ani pobyt na Guantanámu na mě neudělal dojem, ačkoliv určité parametry toho, co jsem čekal, splňoval. Vzhledem k možnostem, které tvůrci měli, vnímám Mauritánce jako promarněnou příležitost. 55%