Zrození, sňatky a smrt ve středověku

• Česko Život ve středověku (více)
všechny plakáty
TV spot

Nahlédněte nepřikrášleným pohledem na drsný život v temném středověku, kdy bez moderní medicíny a techniky znamenaly dnes zdánlivě banální situace ohrožení života... Historička a spisovatelka Helen Castor, která zabodovala s populárním dokumentárním seriálem Vlčice: Příběhy královen, se teď rozhodla zaměřit na to, jak se lidé ve středověku vyrovnávali s naprosto základními životními změnami: zrozením, sňatkem a smrtí. Díky tomu se jí podařilo zjistit, jak středověcí lidé přemýšleli a v co věřili. Učení katolické církve utvářelo po staletí myšlení a víru obyvatel celé západní Evropy. Než však středověk skončil, musela církev čelit závažným změnám ve společnosti. Způsob, jakým lidé nahlíží na zrození, sňatek a smrt, se v této době mění jednou provždy. (TV Prima)

TV spot

Eleanor05

Viděla jsem zatím dva díly. Do půlky je to vždycky úžasné - informace o každodenním životě v Británii, co znamenala tehdejší doba pro obyčejného člověka, dozvíte se spoustu nových a zajímavých informací. Jenomže od půlky do konce to vždycky sklouzne k Jindřichovi VIII., jednomu z "nejprofláklejších" panovníků na světě. A už mě po milionté opravdu nebaví zas a znovu poslouchat omílání o tom, jak se rozvedl s Kateřinou Aragonskou, protože chtěl spát s Annou Boleynovou, odtrhl se tak od Katolické církve a založil Anglikánskou. To snad patří k základnímu vzdělání a není to pro mě nové, a tím méně objevné... ()

Petike

Castorová je taká britská Dvořáková. :-) Ak medievalistické dokumenty uvádzajú takéto charizmatické a rozhľadené historičky, látka je v dobrých rukách, o čom svedčí aj podrobné spracovanie a veľmi ľudský tón tohto dokumentárneho triptychu. ()

agassi68

Téma zaujímavá avšak spracovanie až abnormálne zdĺhavé. Neustále sa točenie okolo jednej veci. Až som mal pocit, že autori chcú upliesť z ho...a bič. Však Helen sa vyše 20 rokov venovala len jednej rodine a to sa muselo na dokumente prejaviť :) ()