Monster Pies

Lee Galea

Lee Galea

Michael Allen

Lucas Linehan

*** a půl. Monster Pies poměrně strádá a to ve více rovinách. Zpracování mi přišlo velmi amatérské, stejně jako barevný tón snímku. Tristan Barr není sice žádný krasavec, což by vůbec nevadilo, kdyby disponoval alespoň nějakou dávkou charismatu a citu pro herectví. Lucas Linehan je zato typický pohledný Australan a herecky na tom byl také lépe. Mezi chlapci se neodvíjí téměř žádná (jiskrná) chemie, nějaké to spojení, což bývá jeden z nejdůležitějších prvků gay filmů, aby vůbec jako takové nějak fungovaly. Celý vztah mezi nimi mi připadal takový nijaký, nemastný, neslaný. Zhruba po hodině se děj přehoupne do dramatické roviny, která nabídne i pár silných scén. Závěr mi však přišel silně vyhrocený. Chtěla bych poděkovat uživatelce Kachniczkaaa za její komentář, v němž dokázala téměř přesně vyjádřit mé dojmy z tohoto snímku:)(10.6.2017)

Film by se dal nejlépe popsat jako australská verze známého filmu Beautiful Thing. Jen ty herecké výkony by mohly být trochu lepší.(7.1.2014)

Když jsem byl v polovině filmu, tak jsem si říkal, že je zcela průměrný a nijak výjimečně zajímavý. Nicméně druhá část mi to vynahradila, protože nenadálý zvrat v příběhu vyšvihnul tento snímek z vln průměrnosti a laťku si držel naštěstí až do konce. Uživatel OnCal velice trefně přirovnal Monster Pies ke snímku Beautiful Thing, který je v mnohých věcech podobný. Zkrátka vcelku nenápadný a solidně natočený film z australské produkce, který mě zaujal hlavně díky příběhu, a rovněž i soundtracku, který se mi opravdu líbil.(24.3.2014)

Souhlasím z OnCal, že Monster Pies by se dal srovnávat dějově s Beautiful Thing. Přesto na mě Monster Pies působí odlišněji, než předešlý film. Divák zde není zatěžován moc lidmi v okolí ústředního páru a děj se tak může zaměřovat na to důležité. I když mnohdy je scénář podivný a ty herecké výkony také nejsou nejlepší, tak to v podstatě přidalo filmu k dobru, protože působí tak trochu reálně. V normálním životě také mnohdy člověk řekne věci mimo mísu a chová se prapodivně. Pomalé tempo mi zpříjemnilo podvečer a ač jsem to nečekal, Monster Pies se mi trochu dostal pod kůži a uznávám, že mnoho z toho udělal i příjemný soundtrack, který vkusně dokreslil celkový dojem z filmu. Možná časem změním hodnocení, ale zatím si stojím za tím, že si zaslouží pět hvězd. Samozřejmě to není film pro každého a chápu ta rozličná hodnocení.(4.5.2015)

• Kachniczkaaa

Film by byl mnohem snesitelnejsi kdyby 1) hlavni hrdina nepusobil, ze ma mentalni postizeni a zaroven se netvaril, ze se kazdou chvili rozpadne pod nestestim sveho byti. 2) Oba hlavni predstavitele a predevsim ten mily chlapec vyse zmineny, nehrali jako na vanocnim predstaveni zakladni skoly. 3) nejpouzivanejsi slovo filmu nebylo "cool". 4) kluci nenesli oba tak nasilne a vnucene tihu a utrpeni a nestesti. Pak by to bylo i na 3*, protoze potencial to nekde schovany ma...(25.4.2015)

• - Režisér Lee Galea napsal scénář k filmu, když mu bylo 15 let. (Stanislaus)

• - Mike (Tristan Barr) a William (Lucas Linehan) sledují v autě upírský film Full Moon. Jde o nedokončený krátkometrážní film, který Lee Galea natočil v roce 2002. (Stanislaus)

• - Název filmu Monster Pies odkazuje na dětství režiséra, který se svým bratrem, dvojčetem, vyráběl "koláče", které je možno vidět i ve filmu, tedy z trávy, hlíny, vody apod. (Stanislaus)