Zrození kontinentů (TV seriál)

• Česko

Jak vznikaly kontinenty?

Rise of the Continents

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 4x45 min

Niraj Chag

Iain Stewart

Iain Stewart se vydává po stopách dávných geologických změn, které vedly ke vzniku kontinentů, jak je známe dnes, a které ovlivnily vývoj rostlin, živočichů i nás samotných. Z mého pohledu jedna z nejlepších geologických záležitostí, co byla natočena! Odkazy na mé cz titulky v deníčku..(7.1.2014)

po prvním shlédnutém díle o Africe si dovolím ohodnotit celou sérii, protože mě nenákal na zbytek. Dokument je působivý svými záběry, ale z moderátora jsem kromě spousty zajímavých informací citil i přehnanou snahu šokovat, zveličovat či urychlovat události o geologických procesech, které probíhají ve srovnání s lidským životem téměř nepozorovatelně. Přesto věřím, že se všechno vyvíjí a podobné změny svět určitě čekají. Já nebudu přehánět a zůstanu u silnějších 3 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](19.2.2014)

Skvělý BBC dokument, který Vás nejen pobaví, ale zejména pak poučí.(24.1.2014)