Reklama

Reklama

Běloby

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Film o malých, ale důležitých radostech, selháních a dobrodružstvích, ale i omezeních mexické současnosti. Tomás má světlejší pleť než jeho starší bratr a lidé mu to nezřídka předhazují. Fede zvaný Sombra žije na jihu, kam za ním bratr přijede, když už si s ním jejich matka neví rady. Ve městě se zrovna konají studentské demonstrace, které však bratry míjejí, nejen proto, že své síly v jinak ospalých dnech zaměřili na hledání tajemného hudebníka, o němž se říká, že trpí cirhózou jater a navíc kdysi rozplakal Boba Dylana. Debutující režisér sleduje mladé hrdiny s pochopením a přívětivostí, a jakkoliv se dotýká nesmírně citlivých otázek, nikdy neopouští celkovou hravost. Rozjitřený styl filmu jako by kopíroval zbystřené smysly hrdinů, kteří sice mnoho nedělají, ale rozhodně nejsou jakkoliv usedlí. Film ve své stylizaci kopíruje trochu dětskou představu o světě, která se ale pod vlivem událostí pozvolna formuje a nachází soustředění. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

Pietradi 

všechny recenze uživatele

Protože je pro mě Mexico City nejkrásnějším městem na světě, protože jsem zde strávila jedny z nejdůležitějších měsíců mého života, jsou pro mě Güeros velmi osobní. Ve filmu je dokonale zachycená rozporuplnost a chaotičnost současné mexické společnosti z Mexika City. Je to takový malý výlet do mexické reality. ()

Jevablo 

všechny recenze uživatele

Co bych Vám k tomu řekl, děti. No nějaký velký příběh nečekejte. Nebýt bizarní postavy jménem Epigmenio Cruz, který kdysi dojal i Boba Dylana, tak bychom asi nějakou jednotící linku marně hledali...postavy jsou docela sympaťáci, to jo (zjednodušený popis: takhle by vypadali účastníci KVIFF v mexickém podání), ale jinak se s časem vyměřeným pro natáčení dost mrhá, nic velkého se nedozvíme, a celé to působí dost roztříštěně. Prostě taková nesourodá road movie, kterou byste upřímnost nade vše na čt 2 vypli po deseti minutách, protože by neměla sílu Vás déle udržet. Pozitivem je, že jsem se z filmu dozvěděl, že bych nikdy nechtěl být účastníkem mexické demonstrace, ani bych nechtěl žít v Mexico City. Vizuálně působivé. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama