Prezidentské voľby - Kampaň

všechny plakáty
Publicistický
Slovensko, 2014

Marek1991

Po niekoľkoročnom bačovaní HZDS, SDKÚ, či Smeru, spolu s bačovaním takzvaných pravdoláskarov od roku 1989 zažíva Slovensko závan, že sa vydá na novú cestu. Prvým výrazným krokom bolo zvolenie Mariána Kotlebu za predsedu Banskobystrického vyššieho územného celku, ďalším bol celkom vydarený pokus na Slovensku dosť neznámej kandidátky Heleny Mezenskej v prvom kole prezidentkých volieb, keď dostala celkom zaujímavý počet hlasov a tretím je víťazstvo Andreja Kisku v druhom kole prezidentských volieb. Profiluje sa ako nestranný, no má za sebou ľudí z SDKÚ, pravičiari a pravicové médiá hlavného prúdu ho podporujú a má podobné názory, čím u mňa klesá, no napríklad za úžerníka ho rozhodne nepovažujem, dokonca neverím ani tým rečiam o jeho vierovyznaní a nemyslím si, že robí charitu zle, aj keď si myslím, že ju trocha zneužíva. Verím, že zmení názor na niektoré záležitosti, že sa nenechá ovplyvňovať a bude dobrým prezidentom, aj keď ja systém zastupiteľskej demokracie veľmi neuznávam a som skôr za priamu. Dosť ma zarazilo, ako skryto ho podporovali médiá vrátane Markízy. Z Puškárovej jednania to bolo zrejmé, ale aj od iných moderátorov a redaktorov. Chmelára pri každej jemnej kritike zastavovala Puškárová a mal som z toho zmiešané pocity. Leško tam bol zas za typického propravicového politológa, to bolo badateľné. Chmelár ako zástupca akejsi progresívnej liberálnejšej ľavice ako ho vnímam sa snažil na všetko pozerať s nadhľadom, no bolo jasné, že Ficovi tiež nenadŕža, no určite bol vo vyjadreniach objektívnejší. Zamrzel ma v prvom kole s jeho pohľadom na Mezenskú a Slobodný vysielač, viem že ich skôr nemusí, že aj Spravodajskú alternatívu, ktorej som na Facebooku adminom nehodnotí veľmi dobre, že jeho pohľad na Európsku úniu je z môjho pohľadu dosť naivný, že podporuje Ukrajinu v EÚ, čiže nie je za jej neutralitu, no pokiaľ viem on nikoho v druhom kole nevolil, nie som si istý, no mám ten pocit, taktiež bojuje článkami a vyjadreniami proti blížiacej sa zmluve TTIP, či TAFTA, neuznáva samostatné Kosovo a tak má určitú moju úctu. Hovoriť však o objektivite na Markíze, o podrobnom pohľade na celú prezidentskú kampaň, na ľudí za kandidátmi, o správaní sa médií, proste o celkovej situácii, tak to je len hra na objektivitu, ktorá však aj vďaka Chmelárovi istá bola a tak tú hviezdičku dám, no pre necenzurované informácie odporúčam skôr ten Slobodný vysielač, kde sa servítka pred ústa takpovediac nedáva a ide sa do hĺbky veci, škoda len, že na tom rádiu nerobia živé televízne vstupy. Tu mi na týchto neprišlo nič neobvyklé, boli to len také klasické vstupy, rozhovory, žiadne mimoriadne hodnotenia a z Kovačiča nemám dobrý pocit, jeho rečí a neustáleho úsmevu, takže keď ešte nezabudnem na tie reklamy do toho, tak inak asi nedám. Hodnotím však samostatne, verejnoprávnu televíziu neriešim u tohto komentára. ()

Aljak

Oveľa lepšie ako to, čím sa prezentovala RTVS, ale stále to nedosahovalo želanú úroveň. Michal Kovačič odmoderoval naozaj znamenito a to ako dokázal viesť celú debatu, za to si zaslúži normálne potlesk - to bola jedna z najlepších predvolebných debát aké som kedy vedel. Aká veľká škoda, že tú debatu s TOP5 kandidátmi mu už nezverili, ale Markíza opäť vsadila na svoju stálicu Zlaticu Puškárovú. Nieže by to nezvládala, ale predsa len na ten štýl akým viedol diskusiu Michal Kovačič, to proste nemalo. Čo sa týka kandidátov, naozaj je nechutné, keď niekto dokola omiela, že nemá problém diskutovať o čomkoľvek, a potom po položení otázky suverénne zahlási "na toto odpovedať nebudem" alebo "to je moja súkromná vec". Trošku pretvárka, ale každý si je vedomí, že akýkoľvek prešľap 3 dni pred voľbami by mohol byť fatálny! EDIT: Pôvodne som dal 3*, ale keď tak teraz pozerám to volebné štúdium s "dokonalými" analytikmi Chmelárom a Leškom, musím znížiť hodnotenie - veď tie ich drbnuté kecy sú až arogantné. Keď sú takí géniovia, tak mali ísť kandidovať predsa oni... ()

Autogram

Markíza sa oproti konkurencii tentokrát vytiahla, diskusia mala zmysel aj tempo, otázky boli k veci a párkrát sa aj vyvolala prijateľná konfrontácia. Puškárová, aj keď nepatrí k obľúbeným moderátorkám, zvláda takéto situácie aj so špičkovými politikmi, ktorých dokáže nakopnúť k výkonu alebo aj patrične uzemniť, ak treba. Aby nedošlo k omylu, tými štyrmi hviezdami neposudzujem slovenskú politiku, ale televíznu reláciu a jej zvládnutie. ()

sehe

Dnešný redaktor absolútne najlepsi v prezidenstkej diskusnej relacii.Milý,pripravený a pichajuci a davajuci otázky čo ľudí zaujímajú.Neviem meno,ale dávam 4 hviezdy za redaktora.Kandidáti sa sa az na G.Bardosa dokázali vďaka otázkam strapnit dokonale. ()