Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Časosběrný dokument o vzniku nové verze slavného baletního titulu v pražském Národním divadle v choreografii a režii Petra Zusky. Ke vzniku každého divadelního představení patří série jevištních zkoušek, návrhy a stavba scény, příprava a šití kostýmů, ale i zhotovení plakátů a propagačních fotografií. O tom všem, co předcházelo slavnostní premiéře nové verze baletu Romeo a Julie, vypráví časosběrný dokument, který je prvním dílem z připravovaného cyklu Backstage. Choreografa a režiséra Petra Zusku a jeho taneční ansámbl tvůrci sledovali po dobu osmi měsíců – od dubna do listopadu 2013. Zachytili tak zrod nekonvenčního nastudování tohoto nesmrtelného příběhu, které je v pořadí už šestou verzí Romea a Julie pod hlavičkou Národního divadla v Praze.
A hned premiéra ukázala, že jde o pojetí velice povedené, což později potvrdily i nominace na Ceny Thálie 2013 za mimořádné jevištní výkony. V kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr zabodovalo v širším výběru celkem pět tanečníků z této inscenace a v užších nominacích se nakonec ocitli čtyři z nich – Nikola Márová za roli Královny Mab, Marta Drastíková za roli Julie, Matěj Šust za roli Merkucia a Ondřej Vinklát za roli Romea.
Dokument je zařazen v předvečer slavnostního vyhlášení výsledků 21. ročníku Cen Thálie v pražském Národním divadle. (Česká televize)

(více)

Galerie (19)

Reklama

Reklama