erl

Tohle je prosím typický film o hovně. Lehká erotika , LSD , sexuální úchylky a sjetí hipící. Nuda , děj žádný a erotika na slaboučké úrovni. Hvězdička pouze za kvalitní a dobový hudební doprovod. ()

Arkanoid

Videl som 76 min. verziu. Motorkár na opustenej ceste amerického stredozápadu, aspoň tak sa to javí. Easy Rider to však nie je. Viac tu počuť rev motora ako rozhovor dvoch ľudí. Napísal a režíroval Don Edmonds, režisér prvých dvoch častí o Ilse a ďalších exploitation. Ide o jeho prvý film a peniaze na lepšiu kvalitu zvuku asi neboli. Vyniká tu však dobová hudba. Obraz sa tiež nezachoval bohvieaký. Modrý a červený filter, či už zámerný alebo nezámerný, filmu tiež nepomáhajú. Príbeh zobrazuje mladú ženu z vidieka, ktorá žije s prísnym otcom, ktorý nechce, aby z nej vyrástla jej mama. Našťastie stretne motorkára, ktorý ju zoberie do doteraz pre ňu nepoznaného sveta veľkomesta. Mladá a neskúsená, tak obľúbený typ postavy na rozprávanie príbehov, si so záujmom prisadne ku skupinke, kde je žena s bojkom na krku a zoberie prvú drogu, ktorú jej ponúknu. LSD trip si vie každý pozrieť aj nápaditejší. S takýmto flákaním to dlho nejde a dočkáme sa od nej aj trochy zodpovednosti za svoj život. S vidinou zárobku či nových známostí zareaguje aj na nápis Nude models. Nemé scény s fotografom pripomínajú nevydarené pokusy Herschella Gordona Lewisa v odľahčenom Nudie cutie žánri. Čoskoro nasleduje aj trojka, či lesbický sex, ako už prezrádza obsah filmu na imdb. Štruktúra filmu pripomína svojím vsúvaním stále nových zážitkov rad za radom bez hlbšieho rozobrania režisérov neskorší film slávnej sexploitation série, a to Ilsa, harem keeper of oil sheiks. Napätie tu veľmi nefunguje. Sexuálne scény nie sú veľmi zobrazené, čo je v žánri sexploitation nepochopiteľné, keď už Russ Meyer vtedy točil v tomto žánri otvorenejšie scény. Strih mi tiež príde amatérsky. Okolo 14. minúty, keď sa hlavná hrdinka oblieka, je vidno, že je scéna nastrihaná a pritom nie je na to veľmi obsahový dôvod. O formálnom skôr pochybujem. Štylizácia scén prichádza vďaka spomaleniu a podmanivej hudbe až pri lesbickom sexe, či neskôr pri plávaní v bazéne. Na romantické scény muža, ktorý nevie, prečo ju chce a ženy, ktorá nevie, čo chce, len chce nový začiatok a šťastný život, a dobre pozerá, najmä ak sú podporené hudbou, aj keď dlho netrvajú. Príbeh nezmyselne vrcholí v príbytku „satanistického“ kultu, kde sa objavuje aj Uschi Digard v úlohe lesbičky. Film mi ako režisérove filmy o Ilse pripomína nevyužitú šancu, ale je nutné poznamenať, že v slávnej sérii technickú kvalitu filmov oproti tomuto výrazne posunul. ()