Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Animovaný

Mortal Kombat (2021)

Tohle je nezáživná , sterilizovaná nuda která nezaujala ani starého fandu her jako jsem já. Ta Anihilace byla alespoň sranda proto jak špatné to bylo :-D

Zhoubné zlo (2021)

Oceňuji fajn námět , pár zajímavých momentů a skutečně i řadu odkazů na Italské klasiky ale ani to nedokáže smazat ten nános stupidních klišé , hnusné počítačové efekty a tragicky zmršené finále. Jindy pane Wan.

Chapadla (1977)

Jak do téhle kouzelně špatné slátaniny dokázaly dostat takové slušné obsazení to mi hlava nebere. Henry Fonda tam má asi tři scény ale i tak. Scénář je totálně nesmyslný a po většinu času se nic kloudného neděje. Dokonce té gumové lidožravé chobotnice si příliš neužijeme. Ciprianiho hudba hrozná a jediná dobrá skladba je recyklována ze staršího a mnohem lepšího filmu. Proč tedy dvě hvězdičky? Jednu za slušného Bo Hopkinse který jediný je zde má nějakou úroveň a druhou za totálně stupidní finále kdy se dvě vycvičené , gumové kosatky utkají s ústředním monstrem ve stylu Kaiju filmů. To mně skoro položilo :-D.

Prokletí Mayů (1989)

Díky exotickému prostředí, zajímavé hudbě a celkově solidně budované mysteriozní atmosféře se jedná o příjemnou záležitost ve které se toho sice dvakrát moc neděje ale nějak mi to kupodivu příliš nevadilo díky již vypsaným pozitivům. Zbytečně podhodnocený horror ze staré dobré Italské školy.

plakát

Jeden proti celému impériu (1983)

Vůbec ne tak špatné. Italský 80s post-apo/sword and sorcery silně ovlivněn Star Wars zní jako pěkná blbina ale ve skutečnosti to všechno dohromady nějak funguje i přes otřesné herce a papundeklové ještěry se jedná o slušnou zábavu pro všechny fanoušky trashe. A John Steiner si toho padoucha dává podobně jako v nechvalně proslulém Sindibádovy :-)

Ohnivé ulice (1984)

I když mi na tomto filmu pár věcí úplně nesedělo , tak Hillova stylová režie , rock n rollový feeling a neuvěřitelný cit pro komiksovou estetiku , které se jen tak žádný režisér nevyrovná to vždy vyžene do velice kladných čísel. Navíc Dafoe je super a nějak nechápu proč Paré skončil tak jak skončil když talent rozhodně měl.

Přehlídka děsu (2011)

Doslova ujetá antologie u které jsem se popadal smíchy za břicho. Skvělá je především úvodní povídka z monster spermií.Ta mně dostala. Zbytek dobrý. Jednou za čas neškodí vypnout mozek a užít si nějakou pořádně nevkusnou hovadinu.

Pod vodou (2020)

Podle mého nezaslouženě podhodnocený žánrový kousek které se už jen tak netočí. Působivě stísněná atmosféra , překvapivě přesvědčivá hrdinka a Lovecraftovský námět mi udělaly radost. Povedená variace na Vetřelce která si fanoušky jistě najde.