Reklama

Reklama

Sejde z očí, sejde z mysli

(festivalový název)
  • Kanada Out of Mind, Out of Sight
všechny plakáty
Kanada, 2014, 88 min

Režie:

John Kastner

Scénář:

John Kastner

Kamera:

Derek Rogers

Obsahy(1)

Jaké je žít v léčebně pro schizofreniky, kteří spáchali těžké zločiny? Režisér John Kastner strávil osmnáct měsíců s pacienty i personálem léčebny v kanadském Brockvillu. Jeho nekriticky pozorující kamera zachycuje běžný život na uzavřeném oddělení, každodenní rutinu, konflikty i občasná milostná vzplanutí. Skrze rozhovory dostává divák mimořádnou příležitost důvěrně poznat vnitřní svět nemocných i okolnosti, které vedly k jejich hospitalizaci. Naděje na opětovný návrat do běžného života bývá poměrně malá, přesto vnímavý personál dělá vše pro to, aby se klienti opět osamostatnili. Podaří se zbloudilým duším návrat zpátky do reality? (Jeden svět)

(více)

Recenze (4)

Jacques1 

všechny recenze uživatele

Kastnerovi se daří ukázat nejen šílenou stránku chráněnců léčebny, ale i jejich stránku lidskou, která nakonec prosvítá na povrch nejen v lucidních okamžicích. V rozhovorech se zaměstnanci kliniky, je proto rozvedeno nejen téma obtížnosti takového povolání, ale i některá tabu, co se týče vztahů mezi pacienty. Mohou se blázni mezi sebou milovat? Mají sex? Skrze hlavní příběh schizofrenického mladíka, který zabil svou matku se ale nakonec dokument stává konečnou meditací o podstatě, viny, osobní zodpovědnosti a schopnosti odpuštění. ()

Mainer 

všechny recenze uživatele

Proc by si to člověk neměl pouštět před spaním , proboha? Jo je to smutný , ale žádnej krvak. Neni to uplne nejlepší dokument, co jsem kdy viděl , ale za jeho lidskost a zajímavost se přikláním ke všem hvězdám ()

Reklama

Reklama