poster

Po řece (festivalový název)

 • Axınla Aşağı

 • anglický

  Down the River

  (festivalový název)

Drama

Ázerbájdžán, 2014, 90 min

Režie:

Asif Rustamov

Scénář:

Asif Rustamov

Producenti:

Mushfig Hatamov
(další profese)
 • Brylin
  **

  Manželství veslařského trenéra Aliho visí na vlásku, hlavně kvůli vztahu s náročnou milenkou a rozladění nad vlastním synem a zároveň svěřencem Ruslanem. Když ovšem Ruslan zmizí při plavání v řece, Ali náhle neví, co dělat. Natahované a často zbytečné záběry, dlouhé lyrické obrazy řeky, mně nepříliš blízké reakce ázerbajdžánského temperamentu a místy odtažité herecké výkony řadí snímek Asifa Rustamova k tomu slabšímu z nabídky 49. KVIFF. Na pomezí jedné a dvou hvězdiček.(10.7.2014)

 • Slarque
  ****

  Docela chytře vymyšlené. N začátku je nám představen hlavní hrdina z několika úhlů, přičemž z každé strany vychází jako hajzl. Jenže pak mu ten poklidný a pohodlný život naruší zmizení jediného syna a my můžeme sledovat, co to s ním během několika týdnů provede. Propracovaná psychologie a herecký výkon Namiga Agayeva z filmu dělá dílo, které stojí za pozornost.(15.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace