Po řece (festivalový název)

• Axınla Aşağı

Down the River

(festivalový název)

Ázerbájdžán, 2014, 90 min

Asif Rustamov

Asif Rustamov

Mushfig Hatamov
  • Brylin

Manželství veslařského trenéra Aliho visí na vlásku, hlavně kvůli vztahu s náročnou milenkou a rozladění nad vlastním synem a zároveň svěřencem Ruslanem. Když ovšem Ruslan zmizí při plavání v řece, Ali náhle neví, co dělat. Natahované a často zbytečné záběry, dlouhé lyrické obrazy řeky, mně nepříliš blízké reakce ázerbajdžánského temperamentu a místy odtažité herecké výkony řadí snímek Asifa Rustamova k tomu slabšímu z nabídky 49. KVIFF. Na pomezí jedné a dvou hvězdiček.(10.7.2014)

Docela chytře vymyšlené. N začátku je nám představen hlavní hrdina z několika úhlů, přičemž z každé strany vychází jako hajzl. Jenže pak mu ten poklidný a pohodlný život naruší zmizení jediného syna a my můžeme sledovat, co to s ním během několika týdnů provede. Propracovaná psychologie a herecký výkon Namiga Agayeva z filmu dělá dílo, které stojí za pozornost.(15.7.2014)