Reklama

Reklama

Hlas za kozu

(festivalový název)
  • Nizozemsko A Goat for a Vote (více)
Dokumentární
Nizozemsko, 2014, 51 min

Obsahy(1)

Keňskou základní školu Majaoni zachvátila předvolební horečka. O funkci školního prezidenta se rozhodli ucházet tři kandidáti z řad studentů. Jejich metody, jak si získat respekt a uznání spolužáků, se různí. Magdalena jako jediná dívčí kandidátka chce dokázat, že i ženy se mohou stát vůdkyněmi. Charismatický Saíd si podmaňuje spolužáky vlastním předvolebním songem a balíčkem bonbonů. A Harry, jenž pochází z chudých poměrů, zvolil ještě podbízivější cestu – přízeň voličů si získává kozím masem. Kdo nakonec vyhraje a čím přesvědčí ostatní, že je ten nejlepší kandidát? (Jeden svět)

(více)

Recenze (3)

Marze 

všechny recenze uživatele

Malý festivalový film. Jeho poselství je jasné - budujte si blaho vlastní vesnické komunity, demokratickou společnost, nezřízeně se nemnožte, neničte si životní prostředí a nežeňte se k nám do Evropy! Modelová situace dokumentu jsem stejná jako hra, kterou jsem hrál předloni na jednom kurzu. Byli jsme zástupci politických stran a ostatním jsme představovali svůj program a pak byly volby. ()

Jama_recenze 

všechny recenze uživatele

Na malém prostoru filmového dokumentu (co se minutáže týče), jehož zpracování není příliš výjimečné, dochází k zajímavému pozorování voličů a kandidátů v jedněch (pro nás) bezvýznamných školních volbách. Ukazuje se, že model voliče a kandidáta je v podstatě všude stejný a funguje na podobném principu. Osobně jsem po zhlédnutí pociťoval trošku smutek... ()

Reklama

Narciska 

všechny recenze uživatele

Jak už to bývá, každý si odnese to, co je pro něj zajímavé. Pro mě to byl dokument o mládeži, jež je stejná všude ve světě, o politice, jež je přítomna v každém z nás, a o ženském sebeuvědomění, jež bylo prezentováno velmi milou formou. ()

Reklama

Reklama