Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční

Recenze (1 193)

plakát

Rok nebezpečného života (1982)

S komentáři ostatních v mnohém souhlasím, zásadně se rozcházím se v názoru na britsko-australskou dvojici. On byl pro mě do sebe zahleděný kariérou posedlý novinář, který se kromě chvil, kdy mu jde o život, tváří, že neví, která bije, ona chladná kráska, o níž jsem nevěděla, co dělá, nechápala, v čem je tak dobrá a nepoznala, že má někoho ráda... Ještě že tam byla postava vypravěče...., i ostatní vedlejší role plnily svoji roli... ale pak tu byla geopolitická situace a opět, velmi z rychlíku...

plakát

Ve větru kopyt (2017) (TV film)

Dabingu ze slovenštiny do češtiny nerozumím, ale dokument to je hezký tak, že by se v něm ani mluvit nemuselo. Tomu, co přináší, dominují koně, pak lidi, co se o ně starají, pak krajina a krása tamní přírody. Práce s koňmi a kolem nich je dřina, zaznívá opakovaně, celý dokument se nese ve znamení nespoutaného ducha a nakazí vás touhou po svobodě a bytí v lehkosti.

plakát

Divoké Thajsko (2013) (TV film)

Dnešní technika umožňuje zprostředkovat svět zvířat z dechberoucí blízkosti, v tomto případě nás zavádí do světa zvířat, která budou i mnohým laickým znalcům připadat neznámá a exoticky krásná.

plakát

Cesta kolem světa za 80 dní (1989) (TV film)

ČT mi udělalo velkou radost zařadit a oprášit tohle zapomenuté zpracování. Viděla jsem až nyní, ale pominu-li věk P. Brosnana, jakoby bylo natočeno včera.

plakát

Andalusie, kráska jihu (2021) (TV film)

Krása nejteplejší části Španělska, ideální na návštěvu během naší zimy, v mnoha aspektech, jídlo, architektura, býčí zápasy, ušlechtilé plemeno koní, zpracování oliv, prolínání kultur, vřelost a bezprostřednost Španělů, příroda.

plakát

Otázka života a smrti (1946)

Určitě neobvyklý a ojedinělý námět, což lze říci i dnes, kdy se s filmy daleko více experimentuje, myslím, co teprve tehdy...

plakát

Chytrý jako koza (2019) (TV film)

Žádné převratné vědecké výzkumy, naštěstí. Naopak, velmi laskavým způsobem pojatý dokument, který ukazuje kozu jako překvapivě vynalézavé zvíře, které ve vztahu k člověku připomíná psí mazlíčky.

plakát

Tisíc miliard dolarů (1982)

Film, který zanechává hořkou pachuť, ale vyniká velmi neotřelým pojetím, jež balancuje někde mezi špionážním, kriminálním a sociálním dramatem.

Dede (2017)

Drsný Kavkaz a rodové tradice jeho obyvatel. Jako film nic moc, jako exkurze do jiného světa zajímavé.

plakát

Kouzla králů (2008) (TV film)

Málokdy je v pohádce k vidění, aby někdo, když potřebuje co nejrychleji utéct, nejdříve sesedl z koně a vzal to radši po svých. Aspoň zde se scénář držel logiky, daleko neutekl. A takových absurdních momentů k pousmání je tam více a spolu s nimi klesá zájem pokračovat ve sledování, i když princezně a jejímu milému to sluší.