Al imbrator

Režie:

Tarek El'eryan

Ahmed Zaki

Willy Kufalt

Tak dlouho se točil kolem zločinu a využíval každou možnost být na svobodě a cosi podnikat, až se vám jednou stal velkým bossem. Tak dlouho kráčel a stoupal se svým egoismem přes mrtvoly, až nezbylo z dosaženého vrcholu žádného úniku, jen o to tvrdšího pádu včetně ponížení dlouholetých nejbližších. Tak dlouho obchodoval s drogama, až je jednou začal užívat sám v nepřeberném množství... Fujtajbl, já se zase tak dlouho vyhýbám většině mafiánských a gangsterských filmů, protože mě ta témata moc nezajímají a často mě tyto filmy buď ukrutně unudí nebo znechutí... až si jeden takový náhodou (bez bližších vědomostí předem) pustím a pak se celé dvě hodiny nedokážu odtrhnout. Al imbrator mě tedy ukrutně nadchl a znechutil. S každou další minutou se ve druhé polovině začíná stylová exotická gangsterka proměňovat přirozenou cestou v dusivé psychologické drama a já si po celý film potvrdil, že mám prostě slabost pro egyptské žánrové filmy 80. + 90. let a Ahmeda Zakiho. Ten zde v ústřední roli rozehrál scénu po scéně uzemňující výkon se strhující proměnou neúspěšného zloděje na bezskrupulózního mafiána. Svou antihrdinskou postavou obdařil nezaměnitelným projevem a řadou stylových tahů... zbaštil jsem mu vše a díky jeho kreaci byl to opět zážitek a radost sledovat. Pro mistra Zakiho a celý film pálím ukrutných pět hvězd s přímým výstřelem do obrazovky. [90%] ()