Operation Avalanche

V roku 1967 boli dvaja tajní agenti CIA, čoby dokumentárny filmový štáb, poslaní do NASA odhaliť možného ruského špióna. To čo objavili a nakrútili, viedlo k jednému z najväčších sprisahaní v americkej histórii. (BoredKid)

brasek

Snímok o jednej z mnohých konšpiračných teórií. Autorom nechcem uprieť snahu, divákovi stále podsúvajú nové informácie, príbeh sa posúva ale realizácia je nudná a nefunkčná. Na thriller to nemá správnu atmosféru a vlastne ani to skoro nemá žiadnu... Snímok nebudem charakterizovať ako zbytočný, ale má k tomuto prirovnaniu silne blízko. ()

tXtX

Matt Johnson má neskutočný talent. Operation Avalanche je absolútny strop found footage žánru a pre mňa obrovské prekvapenie. Veľmi sa mi páči, že sa nebál ísť s touto tématikou takýmto spôsobom na povrch. Inteligentne a zároveň šokujúco vyrozprávaný príbeh o tom, ako bolo pristátie na mesiaci (misia Apollo 11) sfalšované a ako sa snažila vláda zahladiť všetky stopy po tomto najväčšom ojebe na ľudstvo v dejinách.. Dávam samozrejme plný počet, pretože tomu absolútne nemám čo vytknúť.. Pevne verím, že sa podobné (rovnaké?) divadlo odohralo aj v skutočnosti.. ()