Wasurenai to čikatta boku ga ita

• Japonsko

Předloha:

Mizuho Hirajama (kniha)

Hirohisa Mukuju

Masaki Murakami

No, tak nevím... Námět je rozhodně zajímavý, i pointa na konci, hlavní dvojice nebyla špatná, ale jako celek mi to moc nesedlo. I když je to relativně krátký, vůbec mi to neubíhalo. Každou chvíli jsem koukala na hodiny, ale ty se skoro nepohnuly. Nejspíš zas můj problém s Japonskem... Jakmile mě to nechytne hned, už to prostě nemá šanci. A tohle je bohužel ten druhý případ.(17.3.2016)

Obyčejný příběh plný lásky, zklamání a prázdnoty. Představte si, že všichni kolem vás trpí alzheimerem, že si vás nepamatují, jenom vás. Jak byste se cítili, co byste dělali, jak byste žili svůj život, jestliže v rámci lidských vztahů máte jen dnešek? Musím pochválit výkony Murakamiho a Hajami, obzvláště Murakami byl velmi dobrý a přesvědčivý, i když nic neříkal, tak z jeho výrazu bylo velmi čitelné, co se v něm odehrává. Pěkný film plný bolesti, ale i radosti a vzácných okamžiků. Vím, že si hodně lidí stěžuje na konec, ale podle mě nebyl ani otevřený, ani nedotažený - byl silný a dával jasně najevo, jak se Azusa rozhodla a jak moc ji Takaši miloval. Lepší 4*.(30.1.2016)