A Film About Coffee

Dokumentární

USA, 2014, 67 min

Carter Gunn

Dalo by se na to koukat mnohem déle než 67 minut. Super věc!(5.6.2015)

Káva, není jen nápoj, je to rituál, životní styl a zhmotnění požitku života. Přesně v tomto duchu názorně tato dokument až poeticky vypráví o cestě kávových zrn z plantáží (zajímavé a poučné) až po výsledný lahodný nápoj v šálku. Zajímavé, kolika rukama během své cesty kávové zrno projde, ani si v naší konzumní společnosti neuvědomujeme, kolik za tím stojí dřiny. Krásně a s respektem natočené. Po závěrečných titulcích nešlo odolat neodběhnout k mým kávovým zrnům a udělat si zase život příjemnějším.(17.12.2015)

Od filmu som cakal viac. NIečo blizsie o postupoch pri zbere , premyvani, suseni. Nieco o pravidlach a zasadach pripravy kavových nápojov . Film je skor prezentaciou konecneho predajcu , ktory poukazuje na svojho farmara a nabada za kavu platit viac. Velmi si vazim pracu, kazdeho clanku v tomto procese, kym sa kava dostane na moj stol, ale od filmu som sa bohuzial nedockal nicoho.(6.1.2017)

Takhle si představuju dokonalý dokument. Téma, které se denně dotýká nás všech, ale přesto o něm stále víme zoufale málo, podtrhnout skvělou hudbou a kamerou.(14.9.2015)

Perfektný dokument, nie len pre všetkých milovníkov kávy. Po zhliadnutí tohto dokumentu každý pochopí, koľko úsilia stojí za tým, kým sa káva dostane od pestovateľov z celého sveta až ku nám na stôl do našej šálky kávy. "Keď sa kávové zrno odtrhne k kávovníku, ta kvalita tam je a nikto ďalší v celom procese spracovania kávy nemôže zlepšiť kvalitu kávy. Všetci tej kvality len trochu odoberú a cieľ je minimalizovať tieto vplyvy a snažiť sa aby z pôvodnej dokonalosti kávového zrna zostalo čo najviac."(14.2.2015)