Důležité 2 minuty

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní
Československo, 1938, 4 min

Animovaná reklama vyrobená v zahraničí k propagaci zubní pasty Sargův Kalodont. Opilý muž je věšákem vykázán z hostince, potácí se nočním městem směrem k domovu. Před ulehnutím zjišťuje, že je velmi pozdě, ale přeci jen si ještě najde čas na četbu novin a zapálení cigarety. V tom přichází z koupelny zubní pasta a varuje jej před zubním kamenem. (J.Connor)

honajz2

Nebylo to špatné, ale že by se mi to zdálo nějak unikátní, to taky ne, ačkoli tohle má i nějaký příběh. 3* ()

LeoH

Výchovná reklama na zubní pastu, cílící na velmi specifický tržní segment – osamělé ožraly. Svěží nápad a šmrncovní provedení, zejména pasáže, kdy se hrdina motá domů nočními ulicemi a ožívají kolem něj kandelábry, chodníky a zábradlí a kdy se doma hádá s obří tubou Kalodontu, ležérně se opírající loktem o futro. (Vyrobeno vídeňskou firmou Fischerkoesen Film Production, československá je na tom jenom ta pasta.) ()

PetraMishka

Originální barevná reklama na zubní pastu začíná nápaditou a vtipnou animací o muži, který se značně podroušen vrací domů. Zubní pasta mu pak vysvětlí, že než padne do postele, musí si vyčistit zuby. ()